Nina je dievčatko narodené do samoty

OZ Návrat 0

Nina je dievčatko narodené do samoty. Dňom pôrodu sa ocitá na tomto svete, nie však v láskavom a bezpečnom náručí svojej matky, ale sama. Ocitá sa opustená, bezbranná a odkázaná na pomoc človeka, ktorého vôbec nepozná. A vlastne hneď niekoľkých. Putuje z rúk do rúk a pomaly ale isto sa stráca v zložitom kolobehu príchodov a odchodov všetkých naokolo.

Príbeh Niny je príbehom stovky detí, ktoré po narodení ostávajú opustené. A hoci máme na Slovensku zákon, podľa ktorého by deti do 6 rokov mali vyrastať v profesionálnej rodine, nie vždy to vyjde.

Na Slovensku dnes žije približne 3 700 detí v detských domovoch. Bezpečie domova a lásku rodinného prostredia im to však nenahradí. Preto pomáhame nájsť rodinu a skutočný domov všetkým opusteným deťom. Nielen deťom, ktoré rodinu zatiaľ vôbec nepoznali, ale aj deťom, ktoré dúfajú, že sa tam raz budú môcť vrátiť.

Videom „Z domova domov“ chceme poukázať na to, aké je pre deti dôležité mať v útlom veku jednu vzťahovú osobu, ktorá tu pre nich je navždy. Cez tento nenahraditeľný vzťah dokáže neskôr z dieťaťa totiž vyrásť človek schopný v dospelosti nadväzovať zdravé a plnohodnotné vzťahy a založiť si rodinu.

Vytvorili ho klienti OZ NÁVRAT. Pri tvorbe čerpali aj z vlastných skúsenosí, keďže sami sú pestúnmi malého Dávidka.

„Jednou z dôležitých vecí pre nás bol aj fakt, že je mnoho detí, ktoré nie sú právne voľné a preto nemôžu byť adoptované, no aj tak potrebujú milujúcu rodinu, ktorú môžu získať práve v podobe pestúnskych rodičov.“

Sme vďační, že toto video so silným odkazom môžeme používať na scitlivovanie verejnosti voči potrebám opustených detí. Tieto deti nepotrebujú viac hračiek, ale skutočný domov a rodinu.

Aj tento rok je občianske združenie Návrat zapísané v zozname prijímateľov 2 % z dane fyzických osôb, a v prípade dobrovoľníckej činnosti dokonca 3 %. Opäť tak môžete podporiť aktivity nášho združenia alebo inej vybranej verejnoprospešnej organizácie práve prostredníctvom venovania vašich 2 %.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár