Zbožňuje tvoje dieťa dinosaurov? Znamená to, že je múdre

Anna Veselá 0

Ak je tvoje dieťa priam posadnuté dinosaurami a dokonale ovláda encyklopedické znalosti o dinosauroch a opravuje ťa, že toto je T. Rex, Velociraptor, Argentinosaurus a podobne, …. uvoľni sa a teš sa.

Znamená to, že tvoj milovník dinosaurov bude zrejme nadpriemerne inteligentný. Pokiaľ dieťa prejavuje zvýšenú pozornosť o tému, lepšie spracováva informácie. Inak povedané, deti, ktoré zbožňujú dinosaurov, sa lepšie učia. To dokázali tri nezávislé štúdie, ktoré sa téme venovali.

Shutterstock

Podľa štúdie uverejnenej v magazíne Developmental Research tretina malých detí prejavuje v istom životnom období intenzívny záujem o určitú tému. Jedna z tých najpopulárnejších je „posadnutosť“ dinosaurami.

Nevie sa, čo je spúšťačom záujmu, ale je isté, že deti vo veku 2 až 6 rokov vedia vymenovať viac druhov dinosaurov ako ich rodičia.

Záujem o konkrétnu tému – pokladanie otázok, získavanie odpovedí a odborných znalostí, je základom učenia.

Keď skúmame nejakú tému a osvojujeme si ju, je to pre nás užitočné, pretože takto prichádzame k poznaniu. Dieťa sa dokáže učiť bez toho, aby vedelo, že sa učí.

Deti chcú dokázať, že sú lepšími expertmi ako ich rodičia. Ak rodič pozná názvy 3 dinosaurov a dieťa viac ako 20, upevňuje sa v ňom vedomie, že je v téme odborník, „autorita.“

Najlepším spôsobom učenia je pre dieťa vždy hra. A čo je lepší pocit, ako vyhrať nad svojim rodičom?

»»» Prečítajte si aj: 5 chýb, ktorými najčastejšie kazíme inteligenciu detí.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

články autora...

Pridaj komentár