Cítiť sa lepšie

Jana 0
foto:www.pixmac.cz

Nech už ste akéhokoľvek veku alebo máte akúkoľvek kondíciu, rozhodnutia, ktoré robíte, môžu ovplyvniť to, ako sa každý deň cítite.

Cvičte!

Nemusíte sa zmeniť z televízneho maniaka na maratónskeho bežca počas noci. Však to by nebol ani ten najlepší nápad. Ak sa chcete cítiť lepšie, vytýčte si rozumné ciele a pracujte na ich dosiahnutí.

Nevzdávajte sa, ak sa vám to veľmi nedarí. A naopak, nezabudnite sa odmeniť, ak ste so sebou spokojný. Prinášame vám niekoľko nápadov, ako môžete začať.

  • Ak chcete, aby vaše deti viac cvičili, najlepšou cestou je ísť im príkladom. Začnite tým, že namiesto autom pôjdete pešo do školy vždy, keď je to možné. Postupne pridávajte aj ďalšie aktivity.
  • Necvičte sami, ale s ďalším jedným či dvomi priateľmi. Tak sa budete môcť navzájom motivovať, ak niekto z vás nebude mať dostatok energie. A v kolektíve to bude aj väčšia zábava. Nezabudnite prijímať dostatočné množstvo tekutín počas cvičenia, vydržíte cvičiť dlhšie.
  • Možno nemáte čas na to, aby ste pravidelne navštevovali telocvičňu. V práci však určite okrem výťahu máte aj schody. Choďte z jedného poschodia na druhé po svojich.
  • Kalórie môžete spaľovať aj chodením. Nepotrebujete k tomu žiadne drahé prístroje a pár topánok určite vlastníte.
foto: cappy

Prehodnoťte svoje stravovanie!

  • Nemali by ste zúfať, ak myslíte na jedlo. Je mnoho dostupných kníh o diétach, ale väčší význam ako počítanie kalórií má sledovanie, čo jete a ako to jete.
  • Uistite sa, že počas jedenia prijímate dostatok tekutín. Tak rýchlejšie upokojíte svoj hlad.
  • Vychutnávajte si jedlo. Jedzte pomalšie a vyberajte si pestré jedlá. Pred množstvom oceňte skôr chuť.
  • Kupujte veľa čerstvého ovocia a zeleniny. Ak si chcete niečo zahryznúť, siahnite po mrkve, jablku alebo pomaranči. A nezabudnite, že pohár Cappy 100% džúsu sa počíta ako jedna z vašich piatich porcií ovocia alebo zeleniny za deň.
  • Pôžitok nie je zlá vec. A rovnako ani čokoláda. Ak si ale myslíte, že jej jete príliš veľa, nerobte si zásoby ako v supermarkete a siahnite radšej po kvalitnej tmavej čokoláde s vyšším obsahom kakaa
foto: cappy

A pamätajte si …

Ak niekoľko dní jete viac a ste menej aktívni ako by ste mali, neznamená to, že je koniec medzi vami a vašim zdravším ja.

Iba to znamená, že nasledujúci týždeň musíte túto osobu naháňať trochu viac.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár