Máte postihnuté dieťa a hľadáte pomoc?

Helena Straková 0

Máte predčasne narodené dieťa, dieťa so zdravotnými, vývojovými či ďalšími problémami?

Súkromné centrum špeciálno-pedagogického poradenstva v Bratislave pre vás pripravuje stretnutia zamerané na poradenstvo, rehabilitáciu, terapiu a relax, ako aj na naviazanie  kontaktov s ďalšími rodinami.  

 

Čo je naším cieľom?                              

Chceme prispieť k celkovému zlepšeniu psychickej pohody v rodinách, umožniť zmysluplné využitie času spoločnou komunikáciou a tiež alternatívnymi aktivitami, ako sú canisterapia alebo hipoterapia (budú aj koníky a psíky).  

Kto sa môže stretávania zúčastniť?

Stretávať sa budú rodiny s deťmi so zdravotným postihnutím s prioritným zameraním na vek do 4 resp. 7 rokov, ale aj ich zdraví rovesníci (nemusia byť výlučne súrodenci). Prítomnosť otca je mimoriadne žiaduca. Nemáme stanovené žiadne obmedzenia pre naše stretávania.  

Koľko budú stretnutia stáť?

Všetky stretnutia sú zadarmo. Náklady na stretnutia sú hradené zo získaných grantov a darov a na stretnutiach spolupracujú dobrovoľníci. 

Kde sa budeme stretávať?  

V priestoroch Súkromného centra špeciálno-pedagogického poradenstva, Stálicová 2, 821 02 Bratislava (mapa na www.dicba. sk). Budeme sa snažiť využiť vonkajšiu záhradu (vďaka za všetky slnečné lúče :O)), v prípade nepriazne počasia interiér centra.  

Ako často?  

V septembri plánujeme dve stretnutia, v októbri štyri (každý týždeň) v rozsahu asi dvoch hodín.  

Čo budeme robiť?  

Rozprávať sa na vážne aj menej vážne témy, hrať sa, relaxovať (aj s koníkmi a psíkmi) pýtať sa, odpovedať a veľa ďalších vecí podľa vášho záujmu spolu s detičkami, ale aj bez nich.  

Kde budú deti počas rodičovských aktivít?  

Pre deti budú vyčlenené triedy centra, prípadne materskej školy v priestore, ktorý je určený pre naše stretávania.

Kto bude s detičkami, kým sa budeme vzdelávať, oddychovať? 

Špeciálni pedagógovia centra a materskej školy, dobrovoľníci – študenti špeciálnej pedagogiky. Hipoterapia a canisterapia sa uskutoční pod dohľadom odborných pracovníkov – hipoterapeutov a canisterapeutov s pomocou špeciálnych pedagógov zo SCŠPP a dobrovoľníkov.    

Prvé stretnutie sa uskutoční 11. septembra (piatok) o 15.00 hod v priestoroch Súkromného centra špeciálno-pedagogického poradenstva, Stálicová 2, 821 02 Bratislava (mapa na www.dicba.sk).

Z kapacitných dôvodov prosím ohláste svoj záujem mailom alebo telefonicky a na prvé stretnutie prosím príďte až po potvrdení o zaradení.

Odpovede na ďalsie otázky dostanete :

Mgr. Miroslava Zubová : 0907 457 487, mzubovaspp(at)centrum.sk

Ing. Helena Straková : 0905 014 359 , helena.strakova(at)orange.sk

 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár