Vplyv probiotík na zdravé trávenie

(pr) 0

Problémy s trávením trápia stále väčšiu časť dospelej i detskej populácie. Nedostatok pohybu, priveľa stresu a nevyvážená strava prispievajú k tomu, že poradne a ambulancie špecializovaných lekárov sa neustále zapĺňajú.

Čo sú probiotiká

Čoraz častejšie sa stretávame v súvislosti s trávením s pojmom „probiotiká“. Človek žije v symbióze s črevnými baktériami rôznych druhov od narodenia až po smrť. „Dobré a zlé“ baktérie v našom tele neustále bojujú o životný priestor. Tie „dobré“, zdraviu prospešné, živé mikroorganizmy je možné užívať cielene v prípravkoch, ktoré nazývame probiotiká. Je dôležité vedieť, že význam probiotík u človeka nie je ohraničený jeho vekom.

Prečo sú probiotiká dôležité

Činnosť probiotík nemá pozitívny účinok len pre tráviaci trakt. „Probiotiká aktívne ovplyvňujú stav črevnej mikroflóry, pomáhajú pri trávení, vstrebávaní dôležitých vitamínov a minerálov, stimulujú však aj tvorbu látok prirodzenej obranyschopnosti, znižujú precitlivenosť na potravinové alergény, obmedzujú účinky karcinogénnych látok a podieľajú sa na znižovaní hladiny cholesterolu,“ vysvetľuje pediatrička a gastroenterologička MUDr. Iveta Čierna, PhD.

Pri hnačkových ochoreniach, liečbe antibiotikami, diétach

Jednoznačný priaznivý efekt užívania probiotík bol potvrdený v prípade hnačkových ochorení.

Probiotikum Ercéflora duo je založené na kombinácii probiotických baktérií a kvasiniek, vyskytujúcich sa v prírode a spoľahlivo pôsobí ako prevencia a liečba hnačky, posilňuje črevnú mikroflóru a zlepšuje trávenie. Dokázané sú vynikajúce výsledky aj v prípade liečby antibiotikami a tiež pri striedaní diét a náhlej zmene stravy.

Ďalšou z výhod probiotika Ercéflora duo je jednoduché podávanie deťom. Prášok z kapsule je možné jednoducho zmiešať s obľúbeným džúsom prípadne jogurtom.

Pokiaľ mávate problémy s trávením, nie ste si istí, či nemáte narušenú mikrobiálnu rovnováhu v tráviacom trakte, obstarajte si probiotiká ako výživový doplnok.

 

Viac informacii o zdravom traveni najdete na www.zdravetravenie.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár