Ako si vybrať centrum asistovanej reprodukcie?

PR 0

Štatistiky z rôznych kútov sveta potvrdzujú, že problémy s počatím potomka má čoraz viac párov. Na Slovensku potrebuje v tomto smere pomoc približne 15 až 20 percent dvojíc.

V niektorých prípadoch stačí upraviť životný štýl, naučiť sa zvládať stres či predpísať hormonálnu liečbu. No sú aj také, keď je po dôkladnej diagnostike príčin neplodnosti nevyhnutná liečba a pomoc v centrách asistovanej reprodukcie.

Výber centra asistovanej reprodukcie a úhrada nákladov nemusí byť až takou náročnou záležitosťou v prípade, keď máte uzatvorené vhodné zdravotné poistenie. Union zdravotná prispieva svojim poistencom na umelé oplodnenie sumou až do výšky 1 200 eur.

 

Tipy, ako vybrať centrum asistovanej reprodukcie

Pri výbere centra asistovanej reprodukcie máte viacero možností, keďže ich na Slovensku existuje niekoľko. Neoplatí sa brať do úvahy iba vzdialenosť, ale pýtať sa na názory a skúsenosti svojho gynekológa či gynekologičky, ale aj známych, ktorí majú v tomto smere skúsenosti.

Samozrejmosťou by malo byť preštudovanie webových stránok konkrétneho centra asistovanej reprodukcie, na ktorých sú uvedené aj údaje o úspešnosti a cenník. Recenzie môžete nájsť aj na fórach zaoberajúcich sa touto problematikou. Všetky informácie vám poslúžia k tomu, aby ste si vybrali vhodné centrum asistovanej reprodukcie zohľadňujúce vaše preferencie aj finančné možnosti.

Pri prvej návšteve vnímajte svoje vlastné pocity a intuíciu, ktoré vám napovedia. Veľa prezrádza už prvý dojem a, samozrejme, nielen odbornosť, ale aj pozitívny a empatický prístup personálu k svojej klientele. Ak sa vám niečo nepozdáva, vždy môžete pristúpiť k zmene zariadenia a navštíviť iné.

Union zdravotná poisťovňa vám to uľahčí

Union zdravotná poisťovňa poskytuje svojim poistenkám a poistencom zaujímavé benefity. Jedným z nich je aj príspevok do výšky 1 200 eur na umelé oplodnenie. Tento benefit vám pomôže s financovaním umelého oplodnenia a výkonov, ktoré súvisia s liečbou neplodnosti metódami asistovanej reprodukcie.

V praxi to znamená, že príspevok vo výške 100 eur dostanete na komplexné vyšetrenie spermiogramu, 200 eur na intracytoplazmatickú injekciu spermie (ICSI) a 900 eur na predimplantačnú genetickú diagnostiku (PDG).

V porovnaní s ostatnými zdravotnými poisťovňami sú to naozaj zaujímavé benefity. Každá zdravotná poisťovňa prepláca tri cykly mimotelového oplodnenia a príspevok na lieky potrebné na umelé oplodnenie ženám, ktoré majú menej ako 40 rokov.

Ak sa vám nedarí počať dieťa prirodzenou cestou a nie ste poistené v Union zdravotnej poisťovni, stojí za zváženie zmena zdravotnej poisťovne.

Benefit v podobe príspevku na umelé oplodnenie do výšky 1 200 eur v Union zdravotnej poisťovni môžete čerpať ak spĺňate indikačné kritériá a vyberiete si jedno zo štrnástich zmluvných centier asistovanej reprodukcie na Slovensku.

Zdravotné poistenie sa dá uzatvoriť aj online

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne sa dá vyplniť online v priebehu troch minút. Stačí mať k dispozícii občiansky preukaz. Okrem príspevku do 1 200 eur na umelé oplodnenie sa môžete tešiť na množstvo ďalších benefitov.

Za zmienku stojí napríklad príspevok na zuby do výšky 150 eur či balíček výhod pre zdravý zrak vo výške 150 eur. Potešia aj veľkorysé programy zamerané na prevenciu, dostupnejšie termíny na diagnostické vyšetrenia, stopercentný príspevok na očkovanie proti chrípke, balíčky pre darcov či darkyne krvi a mnohé ďalšie výhody.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...