Jesenným soplíkom sa nevyhneme. Alebo aj áno?

pr 0

Predpokladám, že už patríte do klubu aj vy. Jesenný nástup do škôl a škôlok dal zabrať. Deti si okrem nových kamarátov a domácich úloh nosia domov aj infekcie. Nádchy, kašle a to je len začiatok problémov, ktoré nastupujú zo zatekajúcich soplíkov. Dá sa vôbec nebyť súčasťou tejto „povinnej hry na jesenné choroby“ ?

pexels

Či už ste v lete pri mori boli, alebo nie, aj po zvyšok roka spoľahlivo funguje pre naše volné dýchanie –  morská voda.

Nosový sprej s morskou vodou je dobrý na prevenciu, ale aj v čase, keď už nádchu doma riešite. To kúzlo totiž stojí na koncentrácii soli. Roztok môže byť izotonický a hypertonický. Aký je medzi nimi rozdiel?

@ Izotonický alebo tiež fyziologický roztok má rovnakú koncentráciu soli aká je v bunkách ľudského tela.  Pomáha zdravému nosu zostať zdravým.

@ Hypertonický roztok má vyššiu koncentráciu soli oproti bunkám ľudského tela a vytvára takzvanú osmózu, vďaka ktorej viac slaný roztok vytiahne z menej slaného prostredia prebytočnú vodu. Pomáha to pri prekrvení, keď je sliznica zapálená a nos je už upchatý.

Dobrým tipom pre zdravý nos je morská voda Sterimar

Ak hľadáte prostriedok, ktorý je šetrný k nosovej sliznici a môže ho používať celá rodina, vyskúšajte Stérimar.  Používa sa viac ako 40 rokov a všetky jeho produkty prešli viacerými klinickými testami. Obsahujú 100% čistú morskú vodu zo zálivu Cancale vo Francúzsku. Roztok je asepticky balený a použitie so špeciálnym aplikátorom je pohodlné pre mamičky a bezpečné pre deti v každom veku.  

Žiadne kvapkanie do nosa, iba spray s rozprášenými mikrokvapôčkami

Podľa prieskumov sa až 81% mamičiek bojí čistenia nosa u bábätiek. Pri väčších deťoch a školákoch predchádza podaniu liekov často boj a plač.  Pri  Stérimare máte veľkú šancu, že to celé prebehne rýchlo a bez akéhokoľvek rizika. Predovšetkým pri produktoch baby, má nová patentovaná bezpečnostná dýza ergonomický dizajn a nekĺzavý pohodlný povrch. Zaistí tak jemnú aplikáciu spreju bez stresu. Vďaka unikátnej technológii mikrospreje Stérimar jemne obaľujú nosovú sliznicu, obnovujú jej prirodzenú vlhkosť, uvoľňujú dýchanie.

Bojíte sa závislosti ?Nehrozí.

Mnohé prípravky na uvoľnenie dutín, či už pri bežnej alebo alergickej nádche, sú vhodné iba na krátkodobé použitie. Môžu dokonca spôsobiť závislosť. To samozrejme pri roztoku prírodnej morskej vody, ktorá je navyše bohatá na minerálne a stopové prvky, nehrozí.

Stérimar neobsahuje konzervanty, steroidy či iné liečivá, preto je ideálny aj pre každodennú hygienu nosovej dutiny detí i dospelých ako prevencia prechladnutia a ochorení uší, nosu a krku. Je klinicky preukázané, že čistí a hydratuje horné dýchacie cesty a zjednodušuje dýchanie.

Stérimar pre upchatý nos znižuje tieto sprievodné príznaky nádchy:
√ 76% menšia ranná únava a nedostatok spánku,
√ 70% menšia úzkosť a nepokoj v dôsledku príznakov prechladnutia,
√ 68% menej bolestí hlavy.

Zorientujme sa: 

Nosové spreje s morskou vodou sú vhodné na bežnú hygienu a prevenciu rovnako ako pomoc pri liečbe nádchy. Účinok určuje koncentrácia soli podľa toho či je roztok izotonický alebo hypertonický.

  • Fyziologický (izotonický) roztok je určený na každodenné použitie,
  • hypertonický roztok uvoľňuje dutiny pri nádche a upchanom nose. 

 

♥ STÉRIMAR HYGIENA A POHODLIE NOSA

Fyziologický roztok 100% prírodnej morskej vody vhodný na denné použitie. Prípravok dostanete kúpiť v balení 100 ml a 50 ml. Je vhodný pre deti od 3 rokov a pre dospelých, až 6x denne.

 

♥ STÉRIMAR HYGIENA A POHODLIE NOSA – BABY

Fyziologický roztok 100% prírodnej morskej vody je vhodný na denné použitie.  Nová patentovaná bezpečnostná dýza zaistí jemnú aplikáciu mikroskopických kvapôčok spreja. Vhodné aj pre bábätká už od narodenia, od 0 mesiacov do 3 rokov veku.

 

♥ STÉRIMAR NA UPCHATÝ NOS

Hypertonický roztok 100% prírodnej morskej vody obohatenej o meď s anitivirotickými aj antibakteriálnymi vlastnosťami. Rýchlo uvoľňuje upchatý nos, čistí dutiny, eliminuje infekcie a nečistoty. Je určený pre deti od 3 rokov a pre dospelých.

 

♥ STÉRIMAR NA UPCHATÝ NOS – BABY

Hypertonický roztok 100% prírodnej morskej vody obohatenej o meď rýchlo uvoľňuje dutiny. Špeciálna patentovaná dýza zaistí bezpečné a veľmi jemné vstreknutie prípravku. Určené pre bábätká už od 3 mesiacov do 3 rokov veku.

 

♥ STÉRIMAR NOS NÁCHYLNÝ NA INFEKCIU

Fyziologický roztok 100% prírodnej morskej vody obohatenej o meď je určený pre každodennú nosovú hygienu a posilnenie nosovej sliznice v období zvýšeného výskytu vírusov a baktérií. Vhodný je pre dospelých aj deti už od 6-tich mesiacov.

 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...