Kozmetika pre celú rodinu? Renovality na Slovensko prináša prírodné produkty vhodné aj pre deti

pr 0

V rámci hygienických návykov je toho veľa, čo musíme naše ratolesti naučiť. Od pravidelného umývania rúk a tela, čistenia zubov, cez dôležitosť rozčesávania zamotaných vlasov u dievčat, ich strihania u chlapcov až po holenie a používanie parfumov. To všetko sú zvyky, ktoré si deti osvojujú už v mladom veku a automaticky ich prenášajú do dospelého života. A ako ich najlepšie naučiť, čo je dobré, ak nie ísť im príkladom? Správny výber kozmetiky

V prvom rade je dôležité dbať na bezpečné zloženie produktov. Avšak, vyhnúť sa toxickým ingredienciám, umelým aromatickým látkam, farbivám, syntetickým konzervantom či geneticky modifikovaným surovinám v drogérii je čoraz ťažšie. Takéto prípravky zdraviu pokožky nielenže neprispievajú, ale častokrát práve škodia.

Uvedomuje si to aj rodina z Česka, ktorá založila značku Renovality. Spoločnými a naturálnymi silami rastlinných olejov vyrába rad prírodných produktov s cieľom podeliť sa o zdravšiu alternatívu starostlivosti o pleť aj s ďalšími ľuďmi.

Za studena lisované oleje zo starostlivo vyberaných semien sú vhodné pre deti, dospelých aj starých rodičov.

O pokožku najmenších dostatočne nedbáme

Pleti detí venujeme najväčšiu pozornosť najmä keď sú bábätká. Pri prebaľovaní ošetrujeme začervenanú pokožku podráždenú od plienky a po kúpaní natierame olejčekmi. Čím sú deti väčšie, tým odolnejšou sa ich koža stáva. Po kozmetických prípravkoch neskôr siahneme až v prípade, keď sa objavia nejaké neodznievajúce príznaky, ktorým sa dá predísť. Rastlinné oleje totiž nepomáhajú len pri liečbe, ale aj prevencii kožných problémov.

Zbavovanie sa alergickej reakcie, popálenín od slnka alebo škrabancov po naháňačke sa dá urýchliť čisto naturálnym spôsobom. Marhuľový a rascový olej pomáha bojovať proti ekzémom, malinový a mrkvový olej pomáhajú pokožku pripraviť pred a počas slnečného žiarenia. Hojenie prázdninových jaziev zase podporí ricínový olej.

Pohodlná aplikácia kdekoľvek a kedykoľvek

Pleť potrápi najmä tínedžerov

Hormonálne zmeny v puberte pozornosti samotných detí, rodičov a ani okolia neujdú. O to ťažšie je sa s nimi vysporiadať. Hlavne v prípade tínedžerov, ktorých trápi viditeľné akné.

Pri vývoji svojich produktov v Renovality preto mysleli aj na problematickú pleť dospievajúcich členov rodiny. Moringový, uhorkový či tea tree olej svojimi antiseptickými účinkami pomáhajú v boji proti akné, začervenaniu, škvrnám a jazvám, ktoré sa zvyknú objaviť po dráždivom vytláčaní vyrážok.

Renovality sa riadia mottom: „Rastlinné oleje sú ako rastlinné zlato.“

Niečo pre každého

Rozmaznávať a hydratovať pokožku by mali aj dospelí. Zrelá pleť rodičov ocení prírodnú silu produktov, ktoré pomáhajú pri spomaľovaní starnutia kože a redukovaní tvorby vrások.

Čo sa všestrannosti olejov týka, vhodné sú nielen na regeneráciu tela, ale aj vlasov a mysle. Levanduľový, šalviový či ružový olej je vhodný aj do aróma lampy, vane či rozprašovača. Vďaka upokojujúcim účinkom pomáha pri uvoľňovaní stresu a podporuje nerušený spánok detí aj dospelých.

Okrem kozmetických olejov Renovality ponúka aj soľné peelingy, balzamy či parfumy.

Olejové parfumy so sviežou citrusovou vôňou pre ženy a elegantnými drevitými tónmi pre mužov.

Koža nezabúda

Hovorí sa, že pokožka má skvelú revitalizačnú schopnosť, ale aj pamäť. Na jej kvalitu nevplývajú len vek a vonkajšie faktory. Podpisuje sa nej celkový životný štýl, stav vnútorných orgánov aj emócie. Hľadanie pôvodu jednotlivých kožných problémov a dôležitosť správnej starostlivosti o pleť treba preto ratolestiam vštepovať už od útleho detstva.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár