Má vaše dieťa nárok na kúpele?

pr 0

Na kúpeľný pobyt hradený z poistného majú nárok aj deti. Či už vaše dieťa prekonalo operáciu, úraz alebo trpí chronickým ochorením – pravidlá na získanie plne alebo čiastočne preplatených kúpeľov na Slovensku sú takmer identické, ako pri dospelých žiadateľoch.

Zdroj foto: Kúpele Smrdáky

Zažiadať o kúpeľnú liečbu pre neplnoletých pacientov je rovnako jednoduché, ako je tomu pri dospelých žiadateľoch o kúpele. Na základe indikačného zoznamu pre kúpeľnú starostlivosť, ktorý je  prílohou č. 6 k zákonu č. 577/2004 Z. z. o kúpeľnej starostlivosti zistíte, či vaše dieťa má alebo nemá nárok na kúpeľnú starostlivosť.

Keď si s tým nebudete vedieť rady, obráťte sa na svojho pediatra alebo špecialistu, u ktorého sa vaše dieťa dlhodobo lieči. To sú zároveň špecializácie, ktoré môžu po novom vystaviť už aj elektronicky žiadosť o kúpeľnú liečbu pre vaše dieťa na zdravotnú poisťovňu.

Zdroj foto: Kúpele Smrdáky

Zákonom stanovená 30-dňová lehota na schválenie správne podaného návrhu sa aj vďaka možnosti vybaviť kúpele elektronicky skracuje a môže sa stať, že vyjadrenie o schválení či neschválení kúpeľného pobytu dostanete už v priebehu niekoľkých dní. V tom momente preberáte agendu do vlastných rúk a vyberiete miesto a termín kúpeľného pobytu pre vaše dieťa tak, ako vám to vyhovuje.

V prípade, že sa vaše dieťa lieči z chronického ochorenia, má nárok na 1 kúpeľný pobyt ročne, pri poúrazových a pooperačných stavoch bez trvalých následkov vzniká aj deťom nárok na 1 kúpeľný pobyt o ktorý musí byť požiadané najneskôr do 6 týždňov od uplynutia indikácie.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...