Problém zvaný citlivá pokožka

PR 0

V dnešnej dobe je mnoho rodín, ktoré majú minimálne jedného člena s veľmi citlivou pokožkou. Tento problém dokáže potrápiť najmä deti, osoby s alergickými predispozíciami a starších ľudí.    

Citlivá pokožka sa môže ľahko podráždiť alebo zapáliť, čo spôsobuje začervenanie, svrbenie či vyrážky. Ak patríte do skupiny ľudí, ktorí bojujú s podobnými ťažkosťami, mali by ste sa mať na pozore. K eliminovaniu problému pomôže niekoľko trikov.  

Dostatočná hydratácia tela

Dostatočná hydratácia tela je kľúčová aj pre správnu vlhkosť pokožky. Denne by sa mal telu zabezpečiť príjem minimálne 1,5 litra vody.

Jedzte zdravé tuky

Suchá pokožka neobsahuje dostatok lipidov, a preto nie je schopná udržiavať svoju hydratáciu prirodzeným spôsobom a chýba jej ochrana.

Príjem tukov je dôležitý pre rýchlejšiu obnovu pokožky a zabránenie podráždenia a svrbenia. Uistite sa, že prijímate dostatok zdravých tukov, ako je losos, sardinky, makrela alebo sleď.

Preč s negatívnymi zlozvykmi

Pozor na cigaretový dym, nadmernú konzumáciu alkoholu, prehnané vystavovanie sa slnečným lúčom a znečisťovaniu, ktoré vytvárajú voľné radikály.

Pre neutralizáciu takýchto negatívnych vplyvov sa odporúča jesť potraviny obsahujúce antioxidanty, ako černice, maliny, jahody, repu, artičoky, brokolicu, papriku či bielu fazuľu.

Relaxujte

Venujte sa sami sebe, hoďte stres za hlavu. Dokáže totiž negatívne vplývať na pokožku, oslabiť ju a zhoršiť jej vlastnosti: pod stresom sa môže pokožka stať ešte suchšia.

Venujte sa pohybu alebo si príležitostne doprajte masáž s esenciálnymi olejmi.

Vyberajte vhodné pracie prostriedky

V dnešnej dobe je mnoho rodín, ktoré majú minimálne jedného člena s veľmi citlivou pokožkou. Tento problém dokáže potrápiť najmä deti či osoby s alergickými predispozíciami.

Nič sa nedostane k pokožke bližšie, ako bielizeň. Vybrať si preto správny prací prostriedok nie je jednoduché. Pri problémoch s pokožkou siahnite po takých, ktoré sú mimoriadne vhodné pre citlivú pokožku.

Vyskúšajte napríklad pracie prostriedky Persil, ako aj aviváže Silan, ktoré obsahujú špeciálne vyvinuté vône vhodné pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou a neobsahujú žiadne farbivá, pričom sa môžete spoľahnúť na antialergickú kvalitu testovanú nadáciou ECARF.

Persil Sensitive efektívne odstraňuje škvrny a zároveň je šetrný k pokožke. Aviváž Silan Sentive poskytne neuveriteľnú hebkosť a jemnú vôňu.  

Tip:

Pri detskom a dojčenskom oblečení odporúčame pranie na najvyššej možnej teplote pred prvým použitím, aby sa odstránili akékoľvek chemikálie a škodlivé látky, ktoré môže textília obsahovať.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár