Zdravý životný štýl dieťaťa predstavuje nielen dostatok pohybu a vyváženej stravy, ale aj pravidelný pitný režim. U detí sa vo veľkej miere nelíši od dospelých. Deti a dojčatá sú však na dehydratáciu náchylnejšie kvôli ich nižšej telesnej hmotnosti a vyššej spotrebe energie. Celkovo sa tiež deti potia menej ako dospelý, z čoho vyplýva, že sa ich telo dokáže rýchlejšie prehriať.
Platí, rovnako ako u dospelých, že až 80 % tekutín získavajú deti a mládež z pitnej vody a z nápojov, zvyšných 20 % z jedla. Hydratáciu detí tiež vo veľkej miere riadi pocit smädu, aj keď to nemusí byť pravidlom. Medzi nápoje, ktoré pokrývajú potreby detského pitného režimu patrí napríklad džús, mlieko alebo čaj. Ďalšie tekutiny vrátane pitnej vody, je možné získať z ovocia, zeleniny, jedla a iných nápojov.
Fyzická aktivita môže vo veľkej miere zvýšiť množstvo tekutín, ktoré sú potrebné pre zdravý pitný režim dieťaťa. Pretože sa detské telo nedokáže v nižšom veku ešte efektívne ochladzovať, rodičia a učitelia by mali dieťa nabádať a strážiť jeho zdravý pitný režim. Každá vonkajšia hra či aktivita by mala zahŕňať pravidelné prestávky na pitie. Riskujeme totiž prehriatie detského tela, najmä vo vysokých vonkajších teplotách. Pretože môže mať dehydratácia nebezpečné účinky na detské telo, je dôležité všímať si jej príznaky a v prípade potreby rýchlo zareagovať.