VESELÉ ZÚBKY – celoslovenský osvetový projekt v oblasti detskej zubnej prevencie

ts 0

Spoločnosť dm drogerie markt, ktorej filozofia stavia ľudí a zdravie človeka do popredia, pripravuje každoročne projekt, ktorým pomáha vybranej skupine ľudí s cieľom prispieť prevenciou a zdravou výživou k lepšej kvalite života a celkovej pohode.

Na rok 2012 preto pripravila v exkluzívnej spolupráci so spoločnosťou Colgate-Palmolive sociálnu kampaň Veselé zúbky s cieľom zaujímavou a hravou formou vzbudiť u detí záujem o čistenie zúbkov, naučiť ich už v ranom detstve vhodnú techniku čistenia a v neposlednom rade vzdelať v tomto smere aj rodičov, aby svojim deťom vedeli pomôcť pri vytváraní správnych návykov.

Prostredníctvom tejto aktivity chceme ukázať rodičom, ako sa majú správne starať o zúbky svojich detí, a podporiť tak informovanosť týkajúcu sa starostlivosti o detský chrup. Je veľmi dôležité, aby rodičia viedli deti k čisteniu zúbkov už od útleho detstva, lebo práve v detskom veku sa vytvárajú návyky, ktoré si človek odnáša do budúceho života a ktoré môžu ovplyvniť tak pozitívne, ako aj negatívne jeho zdravie,“ povedal Ing. Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt.

Projekt sa skladá z niekoľkých fáz, pričom do prvej fázy sa zapojilo takmer 150 000 detí zo všetkých materských škôl na Slovensku, čo je 100 % pokrytie všetkých slovenských škôlkarov. Do druhej fázy projektu, v rámci ktorej si škôlky musia zorganizovať Deň veselých zúbkov, a tým dostáva 40 000 detí možnosť získať bezplatný Balíček veselých zúbkov, sa prihlásilo takmer 1000 škôlok s viac ako 42 000 deťmi, čo je takmer 35 % všetkých materských škôl v SR. Na vybrané Dni veselých zúbkov zamieri aj 200 špeciálnych Zúbkových hliadok

Zúbkové hliadky

Na vybrané Dni veselých zúbkov zamieri aj veselá Zúbková hliadka, v ktorej sa zúčastnia zubní lekári, dentisti, zamestnanci dm a v niektorých prípadoch aj mediálne známe osobnosti. Škôlkarov tak navštívia moderátorka Adriana Poláková, speváci Miro Jaroš, Robo Papp či herci Zuzka Haasová, Roman Luknár a Ady Hajdu. Do Zúbkových hliadok sa 20 hliadkami zapoja aj zamestnanci spoločnosti Colgate-Palmolive.

 

Celoslovenský deň veselých zúbkov

TRETIA FÁZA projektu určená pre všetkých škôlkarov je milé zábavno-edukatívne predpoludnie Celoslovenský deň veselých zúbkov, ktoré sa bude konať vo štvrtok 17. mája 2012 od 10.00 do 12.30 hod. v bratislavskom nákupnom centre Avion.

Pre deti je pripravený atraktívny detský program ako napríklad rozprávka o Odvážnom zajkovi divadla Haaf, kúzelnícke vystúpenie Petra Šestáka, žonglérska šou dua Aratron Aspis, modelovanie balónov či kreslenie na tvár. Na podujatí sa zúčastnia aj členovia Zúbkových hliadok Zuzka Haasová, Adriana Poláková, Miro Jaroš, Robo Papp, Roman Luknár a Ady Hajdu. Vstup na podujatie je, samozrejme, zdarma.

Pre škôlky, ktoré sa nemôžu Celoslovenského dňa veselých zúbkov zúčastniť, je pripravený Zúbkový kvíz.

Všetky informácie o projekte sú uvedené aj na stránke www.veselezubky.sk.

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár