Viete, čo všetko obsahuje detské šampanské?

Silvia Hanová 0

Pomaly sa nám blíži koniec roka, s ktorým sa budeme lúčiť a plní očakávaní budeme vítať ten nový. K rozlúčke so starým rokom a vítaniu toho nového bezpochyby patrí dobré jedlo aj pitie.

Mnohí z nás si radi pripijú aj nejakým tým alkoholickým nápojom a tým menším a neplnoletým potom ponúknu jeho nealkoholický variant. 

shutterstock

 

Test detských šampanských 

Najväčší seriózny český denník Mladý Fronta DNES (MF DNES) sa podujal na testovanie detských šampanských nápojov. Výsledok bude pre niekoho ohromujúci, pre iných zase neprinesie žiadne nové informácie.

Faktom však ostáva, že test na dvanástich vzorkách potvrdil výraznú presladenosť týchto nápojov, prítomnosť konzervačných látok a rôznych prídavných látok a naopak, prítomnosť ovocných substancií potvrdil len v minimálnych množstvách. Všetky testované vzorky obsahovali regulátor kyslosti a okrem jednej výnimky, boli všetky tieto nápoje konzervované. 

Redaktorka testu MF DNES Iva Špačková v súvislosti s publikovanými výsledkami uviedla, že všetky látky použité v nápojoch sú oficiálne povolené a v potravinách sa bežne používajú. Ako však ďalej dodala, uvedených látok je tam dosť a k prírodnému produktu sa tieto výrobky ani zďaleka nepribližujú. Niektoré z pridaných látok sú dokonca nevhodné pre alergikov či deti trpiace atopickým ekzémom.  

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár