Dvojica Elá Hop nielen z Čarovného kufríka

Slávka Kvasnicová 14
_banners

1. Kto vlastne je dvojica Ela a Hop?

KATKA: Okrem toho, že sme dvojica, sme aj manželský pár, rodičia dvoch detí a divadlo dvoch hercov – divadlo PIKI.

ĽUBO: Natrafili sme na seba v Prahe, kde sme obaja študovali na Divadelnej akadémii múzických umení bábkoherectvo. Kým sme osídlili čarovný kufrík, potulovali sme sa niekoľko rokov v štátnych divadlách – Divadlo na zábradlí v Prahe, Ústredné loutkové divadlo v Prahe, Divadlo DRAK v Hradci Králové, Štátne bábkové divadlo v Bratislave a v nezávislých spoločnostiach – Alfred a spol. v Prahe a Pantomimentheater Milana Sládka.

KATKA: Momentálne sa okrem čarovného kufríka zdržujeme v Pezinku pod krycími menami Katka Aulitisová a Ľubo Piktor. Často sa však premiestňujeme po celom Slovensku a trochu aj za jeho hranicami a pod značkou nášho súkromného divadla PIKI hráme predstavenia pre deti v divadlách, kultúrnych domoch, školách, na nádvoriach, uliciach, v kostoloch, kaviarňach ,prípadne v iných, netradičných priestoroch, napríklad vinohradoch a tekvicových poliach.

2. Predovšetkým deti Vás poznajú z tel. relácie Ela Hop. Ako vzniklo toto televízne predstavenie, čí to bol nápad?

ĽUBO: Nápad napadol Katku za zvuku delobuchov a petárd na Silvestra v roku 1998. Potom už stačilo dať ho na papier a poslať do konkurzu na nové relácie pre deti, ktorý práve prebiehal v STV. Nápad bol prijatý a odvtedy máme o zábavu postarané. Kým sa Katka zabáva vymýšľaním ELÁ HOP!, ja sa musím zabávať so zábavnou pyrotechnikou. Relácia je cyklická, viete koľko je to delobuchov a petárd?

KATKA: Tak toto je výmysel! Pri vymýšľaní mi nepomáha zábavná pyrotechnika, ale zábavné scenáristky Janka, Mirka a Radka.

3. Prečo ste sa rozhodli venovať práve hraniu pre deti? Máte v repertoári aj nejaké vážne dielko?

KATKA: Preto, lebo poctivej a kvalitnej zábavy pre deti je veľmi málo.

ĽUBO: Preto, lebo deti sa nevedia pretvarovať a pokojne Vás vypískajú, ak sa im niečo nepáči a tým vás držia pekne pri zemi…

KATKA: … a tiež preto, lebo vás pokojne vystískajú, ak sa im niečo páči a tým vám dávajú krídla.

ĽUBO: A odpoveď na druhú otázku: Aj keď sa na našich predstaveniach diváci väčšinou zabávajú, všetko sú to vážne dielka. Pripravovali sme ich s plnou vážnosťou a riešime v nich vážne detské problémy. Napríklad: ako nebyť nikdy dospelý v PIPI DLHEJ PANČUCHE, detské práva v MADAM DEKLARÁCII, zlozvyky a paskudníctva nielen detí, ale aj ich starostlivých rodičov a učiteľov v PASKUDÁRIU.

4. Ako prežívala Ela svoje tehotenstvo a materstvo?

KATKA: Dvojnásobne. Jedno bábätko som nosila v brušku a jedno v malom klobúkovom kufríku. V čase, keď som bola tehotná hrala som totiž divadelné predstavenie O DEVIATICH MESIAČIKOCH, ktoré hovorilo o tom, čo všetko zažíva dieťatko ešte skôr než príde na svet. A tak o tom, čo robila v brušku naša Jazmínka vedeli vlastne všetky deti.

5. Dávate si nejaké novoročné predsavzatia? Aké sú tie tohtoročné?

ĽUBO: Novoročné, nie. Ak sa chceme zbaviť nejakého zlozvyku, väčšinou to urobíme ihneď bez ohľadu nato, či je Nový rok.

6. Ako bude vyzerať dvojica Ela a Hop podľa Vás o takých 20 rokov? Máte o tom svoju predstavu alebo sen?

KATKA: Som vo veku, kedy už nesnívam ani tak o svojej budúcnosti, ale skôr o budúcnosti našich dcér. Verím, že ich obíde všetko zlé. Dúfam, že Lindušku čaká život plný harmónie, poézie a neobyčajných zážitkov, ako si to vysnívala vo svojich básniach. A ak by Jazmínku aj postretli nejaké úskalia, preskočí ich baletným „saute“ a pretancuje životom tak ľahučko, ako tancuje dnes na baletnej sále.

ĽUBO: Takúto budúcnosť prajeme nielen našim, ale všetkým deťom.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (6 hlasov, priemerne: 4,30 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

 1. Musim uznat, ze Ela hop je super program a velmi rada ho so svojimi detmi sledujem, hoci mam uz 34 rokov. Podla mna su najlepsi zo vsetkych detskych relacii, vysielanych na Slovensku. Drzim im palce, aby im to vydrzalo co najdlhsie!

 2. Ja som ich zazila prvy krat pred 8-9 rokmi na predstaveni Čin-čin, kde oni dvaja s jednym kufrom a dazdnikom odhrali celu tuto krasnu versovanku. Boli skveli !!! Drzim palce, aby sa im nadalej takto darilo ! A bolo by fantasticke, keby mali aj vlastnu scenu (tusim ju mali v Pezinku), kde by dalo ist do krasneho divadielka so zarucenou kvalitou.

 3. Pozdravujem Elu a Hopa, teda Katku a Ľuba!

  Tiež som videla kedysi čarovné predstavenie Čin Čin a tiež si myslím, že PIKI je najlepšie divadielko pre deti, aké na Slovensku máme.

  Kým som nemala svoje dieťa (Tamarka, 5 rokov), chodila som na predstvania PIKI so sestrinými deťmi, za predstavením Deväť mesiačikov sme sa teperili v nečase – len aby ho videla aj moja neter Linda, aj starší Miško, hoci už druhýkrát. A ja vždy s nimi…

  Aj o televíznej relácii ELA a HOP si myslíme (s dcérou), že je najpšou televíznou reláciou pre deti, aké možno vidieť na rôznych slovenských kanáloch.

  Držíme im palce!!!

  Lubica

 4. Ahoj Ela ahoj Hop.Rada by som mala zoznam vsetkých co ste vyzrebovali 17.10 vo Vasej relácii.Chcela by som sa pozriet na to ci tam niesom aj ja.Prosim odpiste.Moja schránka:lucipuc@centrum.sk

 5. Milá Ela a Hop mám veľmi rada váš program ale niekedy dlhšie spím a nestíhnem ho.

  Ale môj brat Libor je už dávno hore a pozerá vás.

  Moja e-mail adresa je palf@salamon.sk

   

   

   

  Petra a môj brat Libor ktorí vás majú radi.

 6. neviem nikde zohnať vašu adresu, lebo kým zapneme televízor, už adresu nehovoríte. preto Vás prosím o zverejnenie adresy, lebo moja dcera by Vám rada poslala nejaké kresby. dakujem Imea

 7. NASE DETI SA NA TO NEMOZU KUKAT LEBO TENTO PROGRAM OBSAHUJE VULGARIZMUS A NARUSUJE VIVOJ MALOLETYCH TO RRRRRRADSSSSEJ PUSTIIIIIIIIIIITE VYVONENYCH Z MICHALOM CHUDAKOM SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

 8. Ahojte Ela a Hop.Vasa relacia je mila hlavne pre male deticky.Moja ma 3 roky a velmi rada Vas pozera.Ak by ste mali aj vystupenie na zivo urcite by sme prisli.Prejem vela uspechov

Pridaj komentár