Neľahký život vojvodkyne

Lenka Tinková 0
foto zdroj: SITA/webnoviny

Keď pršalo mrholilo princiatko sa narodilo. A s ním aj výplň našich hlavných zpráv. Nachvíľku si predstavte, že ste vojvodkyňa z Cambridge. Aké to asi je? 

Neľahký život vojvodkyne

Už len úvody niektorých článkov „Pôrod vojvodkyne z Cambridge sledovali média na celej zemeguli a tisícky nadšených fanúšikov,“ ma desí.

Predstavte si, že čakáte na ďalšiu kontrakciu a nemôžete sa ani presunúť k oknu. Mohol by vás odfotiť svižný paparazzi a váš skrútený výraz tváre by sa objavil po celom svete.

Každopádne má súčasná vojvodkyňa veľké šťastie na dobu kedy sa stala súčasťou šlachtického rodu. Nemali to šlachtičné vždy jednoduché. V minulosti musel byť podľa protokolu pri pôrode aj minister vnútra, aby potvrdil, že dieťa je nasledovníkom a nebolo prepašované do nemocnice tajne. Predstavte si, že by k vášmu pôrodu museli volať aj premiéra alebo niektorého z našich ministrov. Tu by asi ani rajský plyn nepomohol a pýtala by som rovno morfium. 

A čo tá vizáž. Musí byť neustále reprezentatívna. Ruku na srdce, ako ste vyzerali týždeň po pôrode vy?  Ale zase na druhej strane, mať doma vlastnú vizážistku by nebolo na škodu. Ja som prvé týždne horko ťažko rozčesávala svoje dredy na vlasoch. Ešteže nie som módna ikona. Uf. 

foto: SITA/webnoviny

etci chcú rovnakú zavinovačku

V rukách krásnej vojvodkyne Kate vyzerá aj dieťa ako originálny módny doplnok. Čo si ona oblečie sa v obchode vypredá šmahom ruky. Možno teraz opäť o čosi vzrastie aj pôrodnosť.  Zavinovačka, v ktorej malého Georga ukázala svetu bola ihneď identifikovaná najšpičkovejšími módnymi blogermi. Úbohá módna značka. Netrvalo dlho a spadli jej eshopy od návalu objednávok chtivých mamičiek. Možno sa aj samé vyčistia keď ich budúci panovník s prepáčením „natróni“.  Inak si tú mániu neviem vysvetliť.  

Ale aby sme nepoľavili v predstavách. Predstavte si, že každý pohyb je sledovaný. Kate sa s Wiliamom rozhodli, že nepotrebujú školené pestúnky (ospravedlňme ich počiatočnú naivitu a ak majú nejakú nazvyš nech mi ju kľudne pošlú). Lenže za týždeň zistili, že predsalen bude lepšie presunúť sa čo najskôr ku Katinej mame. A bol oheň na streche. Bulvár sa samozrejme pustil do rodičov, že sa dušovali ako sa sami postarajú a nakoniec ušli k babičke. Ako by to bol nejaký hriech. Veď doprajme im trochu pokoja a rodinnej pohody.

 

S kým sa bude hrať

S menom princiatka podľa tradície dlho otáľali. Nakoniec vybrali Georga (po našom Jurka). Avšak nejedna mamička žijúca v Anglicku sa za hlavu chytila. Ľahšie by mu bolo v budúcnosti s menom Lukasz alebo Wojciek. Kým sa dostane k trónu bude možno vládnuť už iba Poliakom. My s dcérou máme už teraz problém nájsť si na ihrisku „friends.“ Zatiaľ má Adelka poľskú koležanku, ruskú padrugu, jednu španielsku amigu a jednu arabskú kamošku, s ktorou sa dorozumievame rukami nohami lebo anglicky sa ešte nestihli naučiť. Preto dúfam, že Jurko si bude starostlivo ihriská vyberať, inak mu tam nikto neporozumie.

  • autorka článku žije v UK

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (6 hlasov, priemerne: 4,20 z 5)
Loading...

Pridaj komentár