Tretie dieťa – zlom v sezóne Oliviera Panisa?

Gabriel Pavlík 0

Francúzsky pretekár Formuly 1 Olivier Panis (na fotografii vľavo) z tímu British American Racing sa stal 1. júna tretíkrát otcom. Manželka Anne priviedla na svet dievčatko, ktorému dali meno Lauren. Prvé dve deti Panisovcov nesú mená Aurelien (syn) a Caroline (dcéra).

36-ročný (nar. 2. 9. 1966) Olivier patrí vo Formule 1 k pokojnejším a vyrovnaným typom pretekárov, možno i vďaka rodinnému zázemiu, o ktorom sám tvrdí, že je preňho veľmi dôležité. K svetlým momentom jeho kariéry patrí víťazstvo na prestížnej Veľkej cene Monaka v roku 1996, o jeho duševnej i telesnej sile hovoria aj fakty, že sa pretekania nevzdal ani po zlomenine oboch nôh pri havárii v pretekoch, ani po tom, čo na jeden rok vypadol z kolotoča F1, pretože pre seba nezískal formulu.

Narodenie bábätka by nebolo ničím zvláštnym, keby…

V kruhoch pretekárov F1, ale aj iných motoristických disciplín, sa vraví, že každé dieťa jazdca o niečo spomaľuje. Bezpochyby možno tvrdiť, že príchod potomka na svet má vplyv na rodiča bez ohľadu na to, čo robí. Počas tehotenstva je človek pod napätím, či bude všetko v poriadku, po narodení napätie do istej miery opadne a radosť z takejto udalosti človeka nabije pozitívnou energiou. Nasleduje však argument, že rodič cíti väčšiu zodpovednosť voči deťom a preto prestáva riskovať, tlačiť do pedálov, spomaľuje.

O niektorých jazdcoch sa dá povedať, že toto pravidlo pre nich platí, no zovšeobecniť to nejde. Najjasnejším príkladom je hádam Nemec Michael Schumacher, ktorého ani dve deti nespomalili, ako sa jeho súperi nádejali, ba práve naopak, je akoby zo dňa na deň neporaziteľnejší. S najväčšou pravdepodobnosťou získa tretí titul majstra sveta za sebou a piaty celkovo.

Vráťme sa však k Olivierovi Panisovi – od začiatku sezóny sa mu nedarilo, jeho auto do cieľa nie a nie dôjsť. Odo dňa narodenia dcéry akoby uťal. Oliviera opustila smola, najprv preteky „len“ dokončil, vo Veľkej Británii sa však spolu so svojim slávnejším tímovým kolegom Kanaďanom Jacquesom Villeneuvom (na fotografii vpravo) dočkali bodov – prvých pre tím BAR v tejto sezóne.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár