Poďte s nami na ples

Andrea Zieglerová 0

Tohtoročnými plesovými trendami 2010 nás prevedie módna štylistka Andrea Zieglerová. Prvý článok k plesovej sezóne, ktorý pre nás pripravila, sa bude týkať žien. Už teraz sa môžete tešiť aj na ďalšiu časť, ktorá sa bude venovať móde pánov na plese.

 Všetkým prajeme príjemné „plesanie“!

Plesové trendy zima 2010

Plesové trendy zima 2010 sa vracajú späť k veľmi elegantným látkam ako  je čipka, satén, mušelín, organza, šifón a vzdušné látky ako tyl. Prezentujú novú dimenziu, eleganciu a pôvab cez večerné róby. Taktiež je veľmi trendy použitie luxusnej látky – hodvábu, ktorá už nie je viac undergroundom. 

Ženy sa večer stávajú „femme fatale“ žiaria ako jagajúce sa hviezdy. Látky sú najmä hodvábne a lesklé, veľmi jemné, bohato zdobené trblietajúcimi sa flitrami, kamienkami, korálikmi, kryštálikmi a s absolútnou dekoráciou všade. Zdobenie nekonečnými volánmi, pierkami, riasením, lístočkami a kvetmi.

Podľa návrhárov najposlednejších Európskych módnych týždňov je módna hlavne čierna.

Čierna je farba zvádzania, zmyselnosti a ženskosti. Táto zima bude esenciou zmyselnosti, najmä večer. Okrem toho ju budú dopĺňať farby ako strieborná, fialová, zelená, rubínovo  červená, slivková, modrá a tóny prírody ako pražené mandle, farba šampanského, farba včelieho plástu, svetlo sivá pretkávané metalickou niťou.

Večerné róby sú veľmi dlhé a dôraz je kladený na dekolt a na pás, sukňa s rázporkom, veľmi úzka, ale je tu aj varianta pre ženy, ktorým viac pristane ak je sukňa mierne nafúknutá v tvare písmena A.

Metalické farby ako zlatá a strieborná sú veľmi dnešné najmä v tejto sezóne tak ako pre šaty tak aj pre doplnky.

Biela farba je túto sezónu mimo priazne, je používaná návrharmi len v kombinácii s inou farbou. Len zopár návrharov prezentuje úplne biele šaty.

Ženy sa môže rozhodnúť, zavisí to tiež od ich peňaženky, či si šaty kúpia od módnych návrharov alebo si ich dajú ušiť, prípadne či si ich požičajú.

Večerný dokonalý vzhľad musí byť zkompletizovaný klasickou malou kabelkou. Je jedno či bude z luxusnej kože alebo saténu ladiaci so šatami. Dopĺňa a vyzdvihuje ženskú prirodzenú krásu. Kabelka môže byť zdobená  perlami a dokoráciou alebo jednoduchá čierna s klasickou štruktúrou, ale jednoznačne musí byť perfektne elegantná. Kabelky sa môžu nosiť v ruke, alebo zavesené na malej zlatej alebo striebornej retiazke. Je tiež veľmi príťažlivé držať ju v ruke za retiazku ak je krátka.

Topánky ladia so šatami. Upútajú zaujímavým detailom ako sú strapce, čipka, kamienky, kvietky, perly atď. Zároveň sú však jednoduché svojým tvarom. Veľmi elegantné zapínanie okolo kotníka.

Šperky sú exklusívne chrómové odtiene perál, čierny onyx, platínium, ružové, biele a žlté zlato. Elegantné doplnky na základe rovnováhy,  čistoty a farieb na túto sezónu. 

koláže: Autorka

foto: Peter Marčičiak


Andrea Zieglerová je z Bratislavy. Vyštudovala Strednú priemyselnú školu grafickú v Bratislave. Po jej ukončení začala pracovať v reklame. Rok žila v Londýne, kde študovala anglický jazyk a marketing.  Má pracovné skúsenosti aj z modelingovej agentúry.

Vždy inklinovala k móde, mala dobrý vkus a správny tip ako byť vždy „ in“. Sledovala trendy a vedela ako sa v nich orientovať a vedieť si správne vybrať. Rozhodla sa pre štúdium v mekke módy v Miláne. Vyštudovala  World Fashion Styling na jednej z popredných módnych akadémií, Fashion Academy UPTODATE. V Miláne  mala možnosť spolupracovať na rôznych projektoch (napr. pre časopis Lux Gallery – vplyv ázijskej kultúry v talianskej móde, na prezentácii – trendy jar/leto 2009 atd.) vrátane Milánskeho módneho týždňa (Milan Fashion Week). Jej styling bol vybratý a Milánska akadémia sa ním dnes prezentuje na svojich propagačných materiáloch.

Viac na www.stylefromatozet.com alebo andreaziegler(at)stylefromatozet.com

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (10 hlasov, priemerne: 4,60 z 5)
Loading...

Pridaj komentár