Pre dámy pod- a nadkolienky, pre pánov obleky

Andrea Ziegeler 0
fotokoláž: AZ

Trend S/S 2010 Podkolienky-nadkolienky

Na sezónu zima 2010 sú výrazným trendom vysoké úzke čižmy nad kolená zachádzajúce až do extrému. Takže nie je prekvapením, že na sezónu jar/leto 2010 to budú nadkolienky. A viac ako len nad kolená.

Bežne ich nosíme ako doplnky odevu zakryté pod šatami. V sezóne 2010 sa nadkolienky a podkolienky dostávajú absolútne do popredia popri ostatných štýloch v ponožkách. Jednoznačne definujú vzhľad v našom šatníku.

Dominujúce štýly sú: podkolienky, nadkolienky, vysoké úzke nadkolienky

Bezpochyby, úzke vysoké nadkolienky vedia dodať zaujímavý vzhľad, ale pozor musia byť správne štylizované. Dôležité je vybrať si vhodný štýl, ktorý najlepšie ladí s našou postavou.

Ak máte silnejšie stehná, úzke vysoké nadkolienky zdôraznia, čo práve nechceme. Podkolienky v tomto prípade by boli vhodnejšie. Taktiež nadkolienky, ktoré končia tesne nad kolenom, sú vhodnou alternatívou v tomto prípade. Predĺžia a zoštíhlia nohy. Treba vyskúšať obe varianty a vybrať si, v čom vyzeráme najlepšie.

Pletené podkolienky sú ideálne na chladné mesiace. V prípade ochladenia, pletené podkolienky a nadkolienky sú tým najlepším výberom. Aj v zime môžme byť trendy a v teple. Ale pozor, treba sa vyhnúť príliš hrubým úpletovým verziám. Toto bol trend v roku 2007, a málokedy sa trendy opakujú tak rýchlo.

Taktiež nie je vhodné ladiť podkolienky a nadkolienky s károvanou alebo skladanou sukňou. Je to faux pas. Vyhneme sa tak vzhľadu školáčky.

Naopak, nebáť sa vrstviť. Môžme kombinovať nadkolienky s podkolienkami. Vzorované s veľmi jemnými a dodáme tým novú dimenziu nášmu odevu. Experimentovanie s farbami je tiež dovolené. Najmä, ak chceme zdôrazniť, že podkolienky a nadkolienky sú hlavným prvkom nášho oblečenia.

Takže dámy prajem Vám príjemnú zábavu pri experimentovaní a premene bežného vzhľadu Vášho oblečenia na nový „look“. Nebojte sa popustiť uzdu fantázii. Stačí doplniť Váš bežný pracovný kostým o zaujímé doplnky v podobe trendy podkolienok alebo nadkolienok a stanete sa večer „femme fatale“. 

Trendy mužský oblek

Veľa ženských trendov je časom adaptovaných do mužskej módy.

V zásade trendy v oblekovom a formálnom oblečení nie sú sezónne a zotrvávajú zopár rokov. Na túto sezónu môžme zaznamenať určité zmeny v smere mužskej oblekovej módy. Vplyv viacerých faktorov ako ekonomická kríza, oživenie 20’ a 30’ rokov zohráva značnú úlohu. Kombinácia tzv. upraveného vzhľadu, je na investíciu do módnych kúskov a inšpirácia vychádza z klasiky.

Strih už nie je v duchu „chudého chlapca“, čo neznamená že štíhly vzhľad je tiež „out“. Ak sa obzrieme ku klasickému obleku je to anglický, a najlepší anglický oblek má vždy úzky vojenský strih.

Táto sezóna sa skladá z fúzie medzi klasickým strihom, klasickým vzhľadom a modernou mužskou siluetou.

–         široké ramená

–         úzky pás

–         úzke nohavice

Dvojradové zapínanie zvýrazní tvar dokonalého muža, V-tvar, dobre trénované telo. Dnešná generácia mužov je v súlade s týmto trendom, keďže fitness životný štýl je už takmer štandard.

V tejto sezóne 2010 môžme zaznamenať návrat vesty. Je rafinovaná a klasická. Vo farbe a vzore obleku, prípadne v jednom odtieni totožným s farbou obleku alebo s jemnými pásikmi.

Opäť sa vraciame k obleku zloženého z troch častí. Je to jeden z najpraktickejších odevov pánskeho šatníka za posledných 40 rokov.

 

fotokoláže:AZ

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár