Trendy 2010: vojenský štýl a sexi krátke nohavice

Andrea Ziegler 1

Trend pre ženy: sexi „kraťase“  

Mnohé módne trendy minulých sezón predchádzali tomuto trendu. Nie je prekvapením, že sa stal populárnym. Spodné prádlo ako vonkajšie oblečenie. Postupne sa hranica okraju krátkych nohavíc kráti a v sezóne jar 2010 je prevažne meraná vo veľmi malých číslach.

Donedávna sa „sexi kraťasi“ tešili popularite viac vo fitnesscentrách ako na ulici. V roku 2007 sa trikot vrátil späť do mód. Do roku 2009 sa často nosil pod sukňami a krátkymi nohavicami. Šírenie tohto trendu by mohli prezentovať štýlové nositeľky, ktoré rozmýšľajú dopredu, sú inovatívne a hodne odvážne.

Je absolútne jasné, že svoje opodstatnenie tento trend ukáže na dobrej postave a v súlade s dostatočným sebavedomím nositeľky. Dámy tento trend je skutočne pre tie, ktoré sa neboja odhaliť.

Ale pozor vyberte si ho len tie, ktoré sa v ňom budete skutočne cítiť pohodlne a nie hanebne. Ak sa Vás však zmocní pocit hanbenia sa, pretože sa určite nevyhnete zvláštnym pohľadom mužov a ich poznámkam, budete vyzerať komicky, ak budete chcieť vyzerať sexi a zároveň sa budete červenať.

Takže tento trend je len pre tie, ktoré majú dávku exibicionizmu v krvi.

V prípade, že toto Vám nie je vlastné, je tu varianta inšpirovaná krátkymi chlapčenskými nohavicami, ktoré sú voľnejšie a nemusia úplne obopínať a vykreslovať Vašu postavu. Ak chcete byť „in“, mali by byť navrnuté z materiálu iného ako riflovina a bez dier.

Trend pre pánov: vojenský štýl 

Posledné dva roky pevným zástancom moderného šatníku je vojenský štýl. Túto sezónu je inšpirovaný 30‘ a 40‘ rokmi minulého storočia, a tiež starovekými bojovníkmi. Hru s elegantnou vrchnou časťou odevu v duchu 80 rokov dopĺňa historický vojenský vzhľad, viac v kombinácii s niečím klasickým, aktuálnym, vhodným na sezónu 2010.

Inšpirácia je čerpaná napríklad z obdobia Druhej svetovej vojny, zo štýlu kabátov nemeckých oficierov doplnená metalovým retiazkovým tričkom, ktorý v minulosti nosili starý bojovníci pod brnením.

Nápady môžte čerpať tiež z kinematografie. Ramená odevu sú zdobené perím, nohavice sú roztrhané, doplnené hrubými topánkami a zaujímavým topom.

Samozrejme, ak máte „maskáčové“ nohavice, nemusíte ich vyhadzovať. Ak si zaobstaráte vhodné sako v štýle tohto trendu, ladí aj k rifliam aj k nohaviciam. Budete mať vo svojom šatníku kúsok, ktorý bude vhodný na denné nosenie, ale aj na večer.

Je fajn, že aj pre mužov je možnosť viac experimentovať a kombinovať oblek s viac štýlovým oblečením a hrať sa s detailami a rôznymi ozdobami.

fotokoláže: autorka

Na budúce nám stylistka, pani Andrea Ziegler, predstaví ďalšie trendy 2010 akými sú pod- a nadkolienky pre dámy a pánske obleky.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. vojensky štyl nie, ale mam rada klasicky žensky štyl tipu šaty, sukne a halenky. K tomu pekne lodičky, sandalky. Žena ma byt ženou

Pridaj komentár