16 vecí, ktoré sú iné, keď máte tri deti

Anna Veselá 0

Psychologička Andrea Bonior je mama troch detí, ktorá často dostáva otázku, ako dokážu s mužom zvládať rodinu a prácu pri troch malých deťoch.

Mnohí naši kamaráti, spokojní so svojim životom s dvomi deťmi sa nás pýtajú, čo sa zmenilo príchodom tretieho. Preto som sa rozhodla dať niektoré z nich na papier.

Aké je to mať 3 deti

Shutterstock

1. Upratovanie

Rodičia dvoch detí majú často pocit, že nezvládajú upratovať neporiadok tak rýchlo, ako sa rýchlo vyrobí.

Rodičia troch detí majú ten istý pocit, len trikrát horší. Zvlášť, keď je vekový rozdiel medzi deťmi zanedbateľný.

S ďalším dieťaťom sa neporiadok a špina stane ešte väčšou súčasťou vášho života a okrem hračiek, oblečenia a kníh, budete mať ešte viac hračiek, oblečenia a kníh a pakšametlov prvej pomoci po celom dome, vrátane leukoplastov, obväzov, sprejov, skrátka trojnásobný bordel.

Prečítajte si aj: Tip-top domácnosť – vzorná matka?!?

2. Čítanie na dobrú noc

Keď večer čítate dvom deťom rozprávku na dobrú noc, nájde si každý z nich svoje miesto pri rodičovi a knižke.

Keď sú ale traja, jeden z nich bude vždy nejako z kola von. Čo znamená vojnu, o ktorej vedia len rodičia troch detí.

3. Peniaze

Mať tri deti vás bude stáť asi 1.49752-krát viac, ako keď máte dve deti.

Či to má vôbec význam rátať? Absolútne nie. Či sú to čísla zo seriózneho matematického výskumu? Samozrejme, že nie.

Shutterstock

 

4. Rodičovská posteľ

Áno, vieme, že sme to nikdy nemali dovoliť, aby to došlo až sem, mali sme sa držať pravidla „V našej posteli nie je miesto pre deti.“

No zvíťazila naša vyčerpanosť a teraz v noci bojujeme s realitou, že ani najväčšia posteľ nezabráni výpadu troch párov kolien, rúk, nôh, ktoré do nás striedavo pichajú ako morseovkou.

5. Tri vzťahy

Toto je veľká vec, keď máte tri deti, len sa o tom veľmi nehovorí.

Keď máte dve deti, existuje medzi nimi jeden vzťah. Jeden. Jednoduché.

Keď máte tri deti, ten vzťah sa strojnásobí. To sú tri páry v jednom momente, tri možné hádky, tri potencionálne emocionálne komplikácie. Zábavy nemá konca kraja.

Prečítajte si aj: Materská je drina. Ak máte len jedno dieťa.

6. Hluk

Rodičia dvoch detí sa občas sťažujú na hluk v dome. Rodičia troch detí ani nerozlišujú tri deti od hluku, ani nič iné a nikoho iného, keď už sme pri tom.

7. Parkoviská a podobné miesta

Keď sa rodič dvoch detí ocitne na preplnenom parkovisku, obidve deti môže chytiť za ruku a pevne držať.

No keď ste na preplnenom parkovisku s tromi deťmi, musíte sa spoliehať na metódu „reťaze“:

Drž sestru za ruku! Chyť sa jej ruky. Chyť sa jej ruky!!! Čakaj, dávaj pozor. Pozor! Stop! Rýchlo, rýchlo, rýchlo! Ruky!!!!

Shutterstock

8. Detské kočíky

Dve deti sa ešte nejako dajú natlačiť do jedného kočíka v prípade blížiacej sa katastrofy, keď všetci odmietajú prejsť poslednou zástavkou v ZOO, lebo chcú ešte vidieť lemury.

No žiaľ, s tromi deťmi nemáte také šťastie. Aj keď sa ich pokúsite vopchať do jedného kočíka troch naraz, neskončí to dobre.

9. Školské povinnosti

Množstvo školských povinností, úloh, projektov a ďalších prác, ktoré na nás čakajú doma, sa pri dvoch deťoch zdajú byť nezvládnuteľnou misiou.

S tromi deťmi sa toto množstvo ešte zväčší a ich školské veci budú všade, na stole v ich izbe, na stole v kuchyni, v posteli, ešte aj v kúpeľni.

10. Baktérie

S tromi deťmi sú všade.

11. Auto

S dvomi deťmi si môžete dovoliť auto normálnej veľkosti. S tromi deťmi budete musieť mať veľké auto, karavan alebo dodávku, čo nás privádza k téme bordelu v aute.

Rodič dvoch detí už možno našiel niekoľko odporných vecí v hlbinách svojho auta, ale len rodič troch alebo viacerých detí nájde predmety tak zastrašujúce, že si vyžiadajú policajné vyšetrovanie.

Shutterstock

12. Choroby

Každý rodič dvoch detí má v tomto svoje skúsenosti. Ale rodičia troch detí majú všetky choroby častejšie, oveľa častejšie, pretože kontakt s druhými ľuďmi je ešte väčší.

Prechladnutia, teploty, virózy, infekcie, uši, zápaly a tak ďalej. Opýtajte sa ktoréhokoľvek trojdetného rodiča, či má skúsenosť s takou a hentakou chorobou. Určite má, najmenej dvanásťkrát.

13. Spánok

Počkajte. Na čo sa pýtate?

14. Športová taktika.

Určite ste už o tom počuli. Dve deti a dvaja rodičia sú ako jeden proti jednému v športe. Tri deti a dvaja rodičia, to je ako… nuž ako keď vám chýba v športe obrana.

15. Pomoc partnera

Keď máte jedno dieťa a váš partner s ním odíde z domu na nejaký čas, je to spásonosné pre rodiča, ktorý trávi väčšinu času s dieťaťom.

Keď máte dve deti a váš partner odíde z domu s jedným z nich, nie je to síce ideálne, ale aspoň vás zbaví 50 % roboty.

No, keď máte tri deti a partner odíde z domu len s jedným, utekajte za ním, lebo to už tak ľahko neprežijete.

16. Vitajte v realite

S dvomi deťmi to sú dva páry očí, ktoré sa dívajú na svet okolo, dve ústa, ktoré sa smejú, dve hlávky, ktoré sa čudujú a učia a dva hlásky, ktoré hovoria „ľúbim ťa,“ keď ste trpezlivo odpovedali na ich otázky.

S tromi deťmi si toto užijete trojnásobne. To je vlastne ten jediný rozdiel, o ktorom by ste mali vedieť.

Lebo viete čo? Nemenili by sme to, čo máme, za nič iné. A pokojne to aj nahlas zakričíme, kým nenájdeme čistý kus odevu v tomto bordeli a neprestane nám zvoniť v ušiach.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (13 hlasov, priemerne: 4,30 z 5)
Loading...
Author image

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

články autora...

Pridaj komentár