Adventný rozhovor s Henrichom Krejčom

Lucia/rodinka.sk 1
foto:facebook.com

Henrich, si slobodný a pracovne veľmi zaneprázdnený, ako tráviš sviatky?

Sviatky trávim s mojou mamou, sami dvaja, už roky rokúce. Veľa sa rozprávame, spolu varíme a vždy sa teším na večeru. Po nej chodievame do kostola na polnočnú.

Spomínaš si, ako ste sviatky trávili doma, keď si bol ešte dieťa?

U nás to voňalo už týždne pred sviatkami. Mama piekla koláče, s otcom som pripravoval stromček, chodili sme spolu na dlhé prechádzky do lesa, keď pod nohami vŕzgal sneh a večer sme spolu sedávali pri stole a zdobili všetky tie dobroty.

Čím je pre teba advent? Ako vnímaš toto obdobie pred vianočnými sviatkami?

Je to čas zastaviť sa a byť s rodinou. Ale je to aj čas spomínať a prehodnocovať, je to čas vrátiť sa na zem a veľa vecí si uvedomiť.

Myslíš si, že  advent sa stal v súčasnosti symbolom predvianočnej nákupnej horúčky? Dá sa jej vyhnúť?

Akosi v poslednej dobe je ho čím ďalej tým menej. Nepodlieham nákupnej horúčke, ale pochopiteľne, zháňam aj ja. Nemali by sme však zabúdať na to, že Vianoce nie sú o drahých darčekoch, blázinci v obchodoch, nervozite, ale o zastavení sa, o rodine, o úsmeve a pozornostiach. Maličkosť ako darček a čas byť s rodinou nám sopraví väčšiu radosť než honosné dary a unavené a nervózne telo.

Sú pre teba Vianoce čarovné?

Vianoce sú nádherné, všetky tie svetlá, farby, vône. Už len tie Vianočné trhy, keď začnú, hneď je akosi veselšie. Keby tak boli celý rok, boli by sme ako ľudia k sebe lepší.

Je náročné zosúladiť tak náročné zamestnanie so sviatkami ako sú Vianoce a následne aj Nový rok?

Človek si musí nájsť čas. Nič v živote zato nestojí, aby sa človek pracovne uštval, nemal priateľov či rodinu, len kvôli tomu, že musí robiť prácu, ktorá ho nebaví; len preto, aby si kúpil drahé veci, ktoré nepotrebuje. Život je o inom. Aj o sviatkoch, ktoré si treba vedieť vychutnať a užiť. Sviatky sú krásne a dobrovoľné, nie povinnosť. Tak by sme ich mali brať ako niečo, na čo sa tešíme a čo je pre našu dušu a telo veľmi dôležité.

Ako oslavujete sviatky v najsledovanejšej TV? Plánujete nejakú vianočnú verziu Paľby?

Nie, neplánujeme nijaké špeciálne vydanie. Ale pred Vianocami prinesieme ďalšie nové dôležité témy. A po Novom roku pokračujeme opäť s plným zásobníkom.

Zvykneš robiť na Nový rok niečo „špeciálne“?

Tento rok budem mať iný Silvester, ale určite so šampanským v ruke.

Ďakujeme za rozhovor!

Henrich Krejča, šéfredaktor publicistiky TV Markíza

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 1,20 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. 100元包月帮您推广您的网站!

    100元包月帮你广告您的商品!

    QQ:224549200 注明:广告。

    (软件自动发送,如对贵站造成烦扰,请麻烦QQ告知屏蔽贵站)

Pridaj komentár