Ako si vybrať vnútorné žalúzie: Na toto určite nezabudnite

M. 0

Žalúzie v interiéri nás chránia pred slnečnými lúčmi, zabezpečujú súkromie a taktiež môžu byť zaujímavým dizajnovým prvkom. Moderné bývanie si bez nich už predstavíme len sotva. Ako si vybrať tie správne vnútorné žalúzie?

Pri výbere by sme mali venovať pozornosť kvalite spracovania, dizajnu a samozrejme aj požadovanému komfortu. Vedeli ste, že okrem vyššie spomínaných funkcií umožnia aj reguláciu tepla a tým šetria vašu peňaženku? Čítajte ďalej a dozviete sa, aké máte možnosti.

kazy / stock.adobe.com

Zvoľte si vhodný typ vnútorných žalúzií

Na trhu je dostupná široká škála vnútorných žalúzií, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov s celou škálou povrchových úprav. Interiérové žalúzie sú najbežnejšie a cenovo dostupné. Vnútorné žalúzie môžu zvýšiť atraktivitu interiéru a zároveň chránia okná.

  • Horizontálne žalúzie sú najobľúbenejšou voľbou, pretože pôsobia neutrálne. Skladajú sa z horizontálnych lamelí, ktoré sú umiestnené vedľa seba. Dajú sa otáčať a zdvíhať, čím umožňujú presnú kontrolu nad množstvom svetla a súkromia v miestnosti. Ich flexibilita umožňuje reguláciu prieniku slnečných lúčov aj výhľadu von z okna. Dostanete ich v rôznych materiáloch, ako sú drevo, hliník alebo plast, čo im dáva rôznorodý vzhľad a štýl. Sú odolné a ľahko sa udržiavajú.  Ich jednoduchý a elegantný dizajn sa hodí do rôznych typov interiérov.
  • Vertikálne žalúzie dokážu interiér oživiť originalitou a vhodné sú hlavne na veľké okná. Sú vyrobené z vertikálnych lamiel, ktoré sa môžu otáčať a posúvať do strán. Poskytujú efektívnu ochranu pred slnečným žiarením a zároveň umožňujú príjemné prenikanie svetla do miestnosti.

Hlavné faktory pri výbere vnútorných žalúzií

Pri výbere žalúzií je dôležité venovať pozornosť použitému materiálu. Materiál určuje izolačné vlastnosti, odolnosť a životnosť žalúzií. Hliníkové žalúzie sú vynikajúcou voľbou. Sú ľahké, trváce a elegantné. Dôležité je tiež zvážiť kvalitu spracovania a prevedenie žalúzií. S tým sú úzko spojené aj možnosti ich ovládania.

Ďalším faktorom je estetika. Aké žalúzie sa vizuálne hodia k existujúcemu dizajnu a štýlu miestnosti? Je potrebné zvážiť, akú mieru prieniku svetla chceme a či daný typ žalúzie našu požiadavku uspokojí. Ďalšie faktory zahŕňajú údržbu a čistenie.

Niektoré materiály vyžadujú pravidelnú údržbu a starostlivosť, zatiaľ čo iné sú odolné a ľahko sa udržiavajú. Je dôležité vybrať tie, ktoré sú vhodné pre váš životný štýl a možnosti starostlivosti o ne. Myslite aj na odolnosť voči vlhkosti (v prípade kuchyne a kúpeľne), ako aj bezpečnostné aspekty (napríklad v prípade detskej izby). Zohľadnite všetky možnosti a vyberte pre vás správnu kombináciu estetiky, funkčnosti a praktickosti.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...