Vianočná výzdoba inak

LeMi Ošťádalová 3
foto: isifa.com

Kedysi – teda ešte pred dvomi rokmi – ma Vianoce nechávali celkom chladnú a riešila som len „ako ich prežiť s našou nudnou rodinkou“.

Dnes sa na ne neskutočne teším a vymýšľam všetko, čo nám ich ešte spestrí. Našej malej princeznej sa páčia blikajúce svetielka do okna. Áno, sú to tie absolútne nevkusné svetielka, ktoré každý rok zaplavia všetky okná. My ich máme na okne pre istotu už dnes.

Zbožňuje vykrajovanie pečiva, to zatiaľ trénujeme na plastelíne. Predovšetkým však, a to ešte nevie, bude celkom určite zbožňovať vianočný stromček a vianočnú výzdobu.    

                           

Tento rok plánujeme stromček čo najvyšší a pre istotu ho umiestnime do ohrádky. Už ho úplne vidím a dúfam, že ho uvidím aspoň do Štefana. Naša malá všetečnica ľahko eliminuje snahy o vystavené adventné vence, sviečky a ďalšie vianočné čačky. Pristúpili sme teda k alternatívnemu riešeniu a div sa svete: „Ono to funguje a vypadá skvelo!“ Áno, hovorím o nálepkách.

Jozefka má už dnes na stene nad postieľkou súhvezdie zo svietiacich hviezdičiek, ktoré s ňou spinkajú. Hneď ako budem mať chvíľku času, plánujem súhvezdie ďalšie, tentoraz na strope, ktorý hodlám premeniť v nebo.

Na okne v obývacej izbe už čaká adventný kalendár v podobe vianočného stromu. Zatiaľ iba z kvetináča vyrastajú vetvy a kmeň, ale od 1. decembra každý deň pribudne jedna ozdoba. Stromček som nalepila sama, len pomocou stierky. Vetvičky, ktoré sa mi nezdali, sa dali dať z okna preč a prelepiť. Prípadne som ich ľahko nožnicami zastrihla do požadovaného tvaru. Už aby začal ten december!

Vianočný strom na okne – netradičný adventný kalendár

Kamarátka si zase zamilovala sovu snežnú. Správny názov bol síce vrabec, ale jej dcéra jednoducho chodí do okna kŕmiť vtáčika, na ktorého húka. Kladom veci je, že okno aj s nálepkou ide od sovej stravy dobre umyť. Tu som odkukala mliečnu samolepku. Na okne vyzerá ako brúsené sklo. Z tohto materiálu mám pripravené malé vtáčiky na sklo i ako darčeky pre návštevy. Na Silvestra ich potom možno nalepím na poháre. 

Takmer by som zabudla, dodržujete tradíciu zlatého prasiatka? U nás ho tento rok určite uvidíme. Len aby som ho nezabudla v pravý čas nalepiť.

 

A čo vy? Akú vianočnú výzdobu tento rok plánujete u Vás doma?   

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (22 hlasov, priemerne: 4,20 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. smile smile smile tak my sme takisto vianocomaniaci, hoci už doma nemáme malé deti, ale poriadne veľkú slečnu, ktorá nad všetkými mojimi bláznivými vianočnými inšpiráciami už niekedy aj prevracia oči. Každý rok sa snažím vymyslieť nejakú nevšednú dekoráciu a početné návštevy, ktoré sa u nás od Mikuláša schádzajú majú vždy čo obdivovať. Tento rok sa mi veľmi páčili svietiace vetvičky do veľkých váz, no keďže stáli 40 e čo sa mi zdala prehnaná cena, urobila som si ich sama. Za pár šupov som si kúpila v ikea farebné vetvy a drobné sviečky na stromček, ktoré som nimi obmotala. Od tej pôvodnej deko ich delí len cena, ktorá nebola ani 10 e. Takže už máme krásnu a nevšednú vianočnú výzdobu v chodbe aj obývačke. Prajem Vám všetkým krásne vianoce a len to najlepšie v Novom roku!

  2. Chcem sa autorky opytat, z coho je ten stromcek na okne?

    Velmi sa mi paci… rada by som ho spravila. Casu je malo, advent tento rok zacina uz v novembri:-)

    Dakujem,

Pridaj komentár