Záhony môžeme spestriť výsadbou prvosienok (primula) alebo sirôtok záhradných (viola wittrockiana). Ku rašiacim rastlinám v trvalkových záhonoch a na skalkách prisypeme granule proti slimákom. Tie veľmi radi obžierajú mnohé z nich, napr. funkie (hosta). Do skalkovej výsadby môžeme prisypať štrk alebo piesok, čím prispejeme k vyššej priepustnosti pôdy.
Koniec mesiaca je vhodný čas pre výsadbu popínavého hrachora voňavého (lathyrus odoratus). Vysádzať môžeme aj odkvitnuté cibuľoviny z interiéru, príp. si môžeme predpestovať v črepníku ľalie (lilium). Umiestnime ich na teplé a slnečné stanovište. Počas nočných mrazov ich presunieme na chránené stanovište.
Teplejší február je vhodným období aj na presádzanie vždyzelených a opadavých drevín, kedy rastliny ešte vegetačne oddychujú, no pôda už nie je zamrznutá. Vykonávame zmladzovací rez prestarnutých krov a živých plotov. Striháme kry kvitnúce v lete, ako sú nátržníky (potentilla fruticosa), tavoľníky (spirea japonica, s. bumalda, s. vanhouttei, s. cinerea), perovskie (perovskia abrotanoides), budleje (buddleia davidii, b. alternifolia), levandule (lavandula angustifolia). Kry kvitnúce na jar nestriháme, pretože by sme im zostrihali kvetné puky.
Ak sme si na jeseň nepripravili výsadbové jamy, tak je na to najvyšší čas. Necháme ich niekoľko dní odležať a koncom mesiaca môžeme začať s novými výsadbami okrasných drevín.
Počas nepretržitého suchého obdobia zalievame dreviny vysadené v minulom roku, hlavne vždyzelené, z ktorých sa počas slnečných dní vyparuje značné množstvo vody.