Kašeľ, nádchu a alergie spôsobuje aj smog. Takto sa ho zbavíte

pr 0

Teplé mesiace sú v nedohľadne, a vy opäť bezmocne sledujete, ako si vaše ratolesti medzi sebou vymieňajú choroby? Je pravda, že vírusom, baktériám, smogu a iným škodcom vo vzduchu je ťažké sa vyhnúť. Čistý vzduch však môžete mať aspoň u vás doma. Ako na to? 

V chladnejších mesiacoch trávia deti (ale aj dospelí) väčšinu času v interiéri. V škole, v materskej škole alebo doma. A aj keď ste si zvykli pravidelne vetrať, vzduch vnútri nie je nikdy stopercentne čistý. Kolujú v ňom rôzne vírusy, baktérie a škodlivé častice vznikajúce pri varení, upratovaní s pomocou čistiacich prostriedkov a podobne. Zvonka sa dnu navyše dostáva aj smog z ovzdušia, ktorý je práve v zimných mesiacoch koncentrovanejší. Zvýšenú hladinu smogu spôsobujú v mestách najmä výfukové plyny a priemysel, na dedinách zase ovzdušie znečisťujú ľudia nesprávnym vykurovaním.

 

Astma a alergie kvôli smogu

Vedecký tím z Varšavskej univerzity v spolupráci so spoločnosťou Philips v nedávnom prieskume zistil, že smog má alarmujúci vplyv na zdravie dýchacích ciest u detí. Odborníci dokázali, že deti žijúce v oblastiach s vyššími koncentráciami smogových častíc, majú z dlhodobého hľadiska až štvornásobne vyššie riziko vzniku astmy, než ich rovesníci žijúci v oblastiach s čistejším ovzduším. Častejšie trpia nádchou, kašľom a kýchaním. Riziko prepuknutia alergií je u týchto detí až dvojnásobné.1 Navyše, ak je vzduch znečistený dlhodobo, môže smog negatívne ovplyvniť aj koncentráciu a myslenie.

 

Domáca čistička

Ak máte znečistený vzduch vo vašom meste alebo na dedine, zázraky na počkanie sa robiť nedajú. Vďaka čističke vzduchu sa však môžete bez obáv zhlboka nadýchnuť aspoň doma. Philips Dual Scan je prístroj, ktorý sa ako mávnutím prútika postará o dvojitú istotu čistého vzduchu. Dva citlivé senzory okamžite odhalia škodlivé častice a plyny a prispôsobia výkon čističky.

Škodlivú časticu senzory najskôr zaznamenajú a následne efektívne odstránia, a to už do 6 minút. Poradia si dokonca aj s najmenším známym vírusom či baktériou. Vzduch u vás doma bude preto zdravší a vaša rodina ľahšie prekoná chrípkové epidémie a iné ochorenia. Podľa merania, ktoré realizoval RNDr. Jan Hovorka, PhD. z Prírodovedeckej fakulty Karlovej univerzity v Prahe, odstráni čistička  až 99,9 % škodlivých častíc s veľkosťou 5 μm. Kvalitný HEPA filter navyše vyčistí vzduch bez produkcie škodlivého ozónu, ktorý vytvárajú čističky s ionizátorom.

 

Zdravší spánok

Čistička Philips Dual Scan dokáže vyčistiť priestor s rozlohou do 60 m². Ak sa ju rozhodnete umiestniť na noc do detskej izby alebo spálne, príjemne vás prekvapí svojou tichou prevádzkou. Spánok vašich detí tak bude zdravší a ničím nerušený. Nenápadný a príjemný dizajn je už len čerešnička na torte, vďaka ktorej čistička skvele zapadne do vášho interiéru a stane sa dôležitou súčasťou vášho domova. 

Pokiaľ máte pocit, že čistička vzduchu by mohla zlepšiť zdravie vašej rodiny, pozrite si ďalšie výhody Philips Dual Scan a dýchajte lepší vzduch.   

1 Štúdia Vplyv koncentrácie tuhých látok PM10 a PM2,5 na výskyt príznakov ovplyvňujúcich horné dýchacie cesty u detí vo veku 3-12 rokov.  https://airly.eu/pl/rodzaje-smogu-co-to-jest-i-jak-powstaje-zanieczyszczenie-powietrzaHYPERLINK „https://airly.eu/pl/rodzaje-smogu-co-to-jest-i-jak-powstaje-zanieczyszczenie-powietrza%A0“ 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...