Letné horúčavy sú už tu! S klímou od ZSE vás leto nezaskočí

PR 0

Pamätáte si tie prebdené noci a neznesiteľné teplo počas horúcich letných dní? Častými prejavmi počas tohto obdobia sú nespavosť u detí, potničky, zaparená pokožka, alergie, závraty… Nedajte sa preto tento rok zaskočiť vysokými teplotami a radšej si užívajte chvíle so svojimi najmilšími v príjemne vychladenej domácnosti.

Horúčavy spôsobujú zdravotné ťažkosti

V posledných rokoch nás letné horúčavy poriadne potrápili. Najviac nato doplácajú malé deti a starší ľudia, pretože ich organizmus sa s vysokými teplotami vyrovnáva ťažšie.

Odborníci preto odporúčajú, aby sa vyvarovali dlhému pobytu na priamom slnku, dodržiavali počas dňa pravidelný pitný režim, chránili sa vhodnou pokrývkou hlavy a obliekali si svetlejšie odevy z prírodných materiálov.

Čo však robiť v prípade, keď je horúco nielen vonku, ale aj vnútri? Praktickým pomocníkom v čase najväčších horúčav je jednoznačne klimatizácia, ktorú teraz môžete mať aj za dostupnú cenu.

„V súvislosti s malými deťmi pretrváva nepravdivý mýtus, že klimatizácia im škodí. Je to však o správnom výbere klimatizácie a o správnom umiestnení a nastavení. Prúd vzduchu z klimatizácie by nemal smerovať priamo na sediaceho alebo ležiaceho človeka a nastavenie teploty na klíme by nemalo byť viac ako 6 – 7 °C oproti vonkajšej teplote. Moderné klimatizácie majú napríklad aj filtre, ktoré odstraňujú alergény z miestnosti,“ hovorí Miroslav Beleš, expert na riešenie ZSE Klima a pokračuje:

„Pre našich zákazníkov sme pripravili službu ZSE Klima Bezstarosti, v rámci ktorej získajú špičkovú japonskú klimatizáciu s dopravou a montážou len za 35  € mesačne. Iba u nás k tomu dostanú až o 20 % výhodnejšiu elektrinu v mesiacoch júl a august, keď je predpoklad vyššej spotreby elektriny; doživotný servis a predĺženú záruku minimálne 6 rokov.

V praxi to znamená, že počas celej doby využívania služby zákazníkovi garantujeme funkčnosť klimatizácie; v prípade, že sa klimatizácia pokazí a nedá sa priamo na mieste opraviť, vymeníme kus za kus.

Ďalším benefitom pre zákazníka je každoročné čistenie klimatizácie, ktoré spoľahlivo pomôže predchádzať zdravotným problémom a predĺži životnosť klimatizácie.“

Klimatológovia upozorňujú na príchod tropického leta

Aj keď tohtoročný máj bol jeden z najstudenších, aké sme za posledných pár rokov zažili, klimatológovia sa zhodujú na tom, že leto bude extrémne teplé a prvé júnové dni tomu nasvedčujú.

Preto kúpu klimatizácie netreba zbytočne odkladať na poslednú chvíľu. Môže sa vám potom stať, že ak sa pre klimatizáciu rozhodnete počas hlavnej sezóny, budete si na ňu musieť počkať aj niekoľko týždňov, pretože dopyt je vtedy vysoký a počet montérov obmedzený.

„Ak si chcú zákazníci doma užívať príjemné teploty aj počas leta, odporúčame im, čím skôr si objednať klimatizáciu na www.zse.sk. Obvykle im ju prídeme namontovať do 7 dní od zaplatenie úvodnej platby, pričom samotná montáž trvá okolo 4 hodín,“ dopĺňa Miroslav Beleš zo ZSE.

Tiché klimatizácie s ovládaním na diaľku

Klimatizácia sa postará nielen o tepelnú pohodu u vás doma, ale zabezpečí vám aj pokojný spánok počas horúcich letných dní. Moderné klimatizácie majú veľmi nízku hlučnosť (ako šum padajúceho lístia) a tichý režim počas nočnej prevádzky. 

„Klimatizácie, ktoré máme v ponuke, sú vybavené režimom chladenia, vykurovania, ventilácie a odvlhčovania a dajú sa pohodlne ovládať cez diaľkový ovládač alebo dokonca aj cez mobil,“  dodáva odborník zo ZSE.

Viac na www.zse.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár