Vymeniť či namaľovať?

Jana Hrdličková 0

To je otázka. Najmä ak sa týka funkčných, ale nie príliš estetických radiátorov.

Výmena radiátorov nie je lacná záležitosť, je pri nej potrebné siahnuť hlbšie do vrecka. Ale prečo by ste mali vyhadzovať niečo, čo dokáže ešte pekných pár rôčkov spoľahlivo slúžiť?

 

Ako však zachrániť starý radiátor?

Tých niekoľko hodín námahy sa určite vyplatí. Potrebujete brúsny papier, štetec, malý valček, prikrývaciu fóliu na ochranu podlahy, ochranné rukavice. A ešte to najdôležitejšie – kvalitnú farbu. Farba Farrad je  špeciálne vyvinutá na natieranie radiátorov. Jej fantastickou výhodou  je, že ju môžete riediť vodou. Takže nič v byte počas maľovania nesmrdí, nezapácha ani počas schnutia, nebolí vás hlava z riedidiel. Samozrejme, aj pri používaní vodou riediteľných farieb je nevyhnutné dostatočne vetrať a dodržiavať všetky bezpečnostné pokyny výrobcu.

Na umytý a dôkladne očistený radiátor naneste podľa potreby antikorózny základ (ak sa na ňom nachádzajú “odhalené”, hrdzavé miesta)  a po jeho zaschnutí postupne dve vrstvy farby Farrad. Ohrievacie teleso bude ako nové! Veľmi jednoducho si vypočítate úsporu peňazí – stačí porovnať cenu nového radiátora s cenou použitej farby a pomôcok. Presný postup nanášania farby na upravený povrch nájdete na obale výrobku.

Zrejme vám napadne jedna záludná otázka: “Keď dám v zime na takýto radiátor sušiť ponožky alebo bielizeň, nebudem mať na nich biele pásiky od farby?” Odpoveď znie: nie. Špeciálne zloženie farby Farrad zabezpečuje, že po zaschnutí a vytvrdnutí sa už nerozpúšťa, nezanecháva stopy a náter je oteruvzdorný. Povrch radiátora je možné umývať.

Keď sa vás zima opýta, čo ste robili v lete, s čistým svedomím môžete odpovedať: “Šetrili sme peniažky a krášlili svoje obydlie.”

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár