Jesenná výzdoba interiéru rýchlo a trendy

Denisa Machalíková 0
foto: dekoracie.net

Jeseň sa nezadržateľne blíži. Máte chuť spríjemniť si svoje bývanie jesennými dekoráciami? Máme pre Vás tip, ako mať v okne slniečko, aj keď práve nesvieti. Ako mať v byte úžasnú oranžovú tekvicu a ani ju nemusíte vyrezávať.

Dekorácie na okná

Vyskúšajte špeciálne dekorácie na okná vyrobené z priehľadnej fólie bez lepidla, ktoré sa navyše dajú používať opakovane.

Fólia drží na okne na základe adhézie – interakcie medzi molekulami rôznych látok (povrchov). Výhoda takýchto dekorácií je v tom, že Vám na okne nezostávajú stopy po lepidle a žiadne iné nečistoty. Používajú sa na hladké lesklé povrchy ako je sklo, zrkadlo, alebo chladnička. Podstata úspešného nalepenia je iba v tom, že povrch, na ktorý idete dekoráciu použiť, musí byť hladký, lesklý a čistý.

Jednoducho ju „zlupnete“ z podkladového bieleho papiera a „prilepíte“ na okno. Ak si chcete dekorácie uchovať aj na nasledujúci rok, biely podkladový papier nezahadzujte. Budete ho potrebovať pre ich uschovanie.

Umývanie okien nálepkám neprekáža

Keď chcete okno umyť, dekoráciu stačí dať z okna dolu, umyť pod tečúcou vodou a nechať vyschnúť. Medzi tým si môžete okná umyť a potom dekorácie znovu nalepiť. Z vlastnej skúsenosti viem, že okná sa dajú umyť aj bez odstránenia dekorácií. Nachádza sa na nich totiž špeciálna laminátová vrstva proti mechanickému poškodeniu, takže sa nemusíte báť, že nálepku zničíte.

Všetky dekorácie, ktoré sú  vyrobené z vinylových fólií, či už s lepidlom, alebo bez lepidla, určené na stenu alebo okná, sa dajú čistiť. Môžete ich čistiť čistou vodou, prípadne bežnými čistiacimi prostriedkami na sklo (žiadne tekuté a iné prášky) a jemnou tkaninou. Pokiaľ sú na dekoráciách drobné mastné fľaky, môžete použiť aj technický benzín alebo lieh.

Kde si nálepky obstarať?

Zaujal Vás takýto spôsob dekorovania okien alebo interiéru? Na stránke www.dekoracie.net si môžete vybrať motív, veľkosť, a ak si želáte vyrobiť zrkadlový obraz, stačí nám len napísať. Dekorácie vieme vyrobiť aj podľa Vášho želania – na objednávku.

Alebo ich môžete vyhrať na našom Rodinkovskom portáli v jesennej súťaži.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,50 z 5)
Loading...

Pridaj komentár