Vyberáme posteľ do študentskej izby: Aké sú možnosti?

pr 0

Ani ste sa nenazdali a vaše dieťa vyrástlo z bábätka na školáka? V tom prípade potrebuje funkčnú detskú izbu s pohodlnou posteľou na odpočinok. Vyberte ju s nami.

pexels

 

Základom kvalitného spánku je posteľ

Spánok je pre človeka mimoriadne dôležitý. Regeneruje telo i myseľ, ovplyvňuje zdravie a výkonnosť. Základom kvalitného spánku je nepochybne posteľ. Jej výber by ste preto nemali podceňovať.

Platí to aj pri výbere postele pre študenta. Mala by byť dostatočne kvalitná a pohodlná pre dokonalý oddych študenta. Neodmysliteľnou súčasťou postele je aj rošt, matrac a periny. Aj tie ovplyvňujú kvalitu spánku. Uplatnite si Vidaxl zľavový kupón a vyberte si matrac pre ten najlepší spánok.

pexels

 

Aké sú možnosti výberu postele pre študentov?

Ako prvé zohľadnite priestorové možnosti a osobné preferencie žiaka. Vyberáte posteľ len na obdobie počas štúdia? Alebo chcete, aby mu posteľ slúžila aj o niekoľko rokov neskôr? Podľa odpovedí na tieto otázky sa rozhodnite medzi jednolôžkovou a dvojlôžkovou posteľou.

Štandardná jednolôžková posteľ

s rozmermi 80 x 200 cm ušetrí priestor v menšej detskej izbe. Zároveň ale poskytne kvalitný oddych.

Väčšou alternatívou je jednolôžková posteľ

s veľkosťou 120 x 200 cm. Tá je ideálna pre študenta, ktorý sa rád prevaľuje a chce väčšiu posteľ. Zlatou strednou cestou je posteľ s veľkosťou 140 x 200 cm. Túto menšiu dvojposteľ obľubujú nielen študenti, ale aj mladé dvojice

 

Obľúbené typy študentských postelí:

Posteľ so vstavaným stolíkom a úložným priestorom

Adaptácia na školský režim je obzvlášť náročná pre prvákov a žiakov prvého stupňa. S tým súvisí aj zmena detskej izby na študentskú. Tento prechod môže byť jemnejší, ak žiakovi zaobstaráte posteľ so vstavaným stolíkom a úložným priestorom. Vznikne dostatok úložného miesta na odloženie niekoľkých cenných hračiek. Ale predovšetkým na pomôcky k štúdiu.


Hľadáte veľký výber postelí za skvelé ceny? Využite Black Friday Mobelix a nájdite dokonalú posteľ do študentskej izby.

pexels

Posteľ s bočným čelom

Čo poviete na posteľ s jedným bočným čelom alebo len s čalúneným rohom? Ide o moderný typ postelí, ktorý vyzerá výborne. Okrem toho má na nej študent „kútik“ len pre seba, napríklad na čítanie.

Posteľ s kovovým rámom

Nadčasový vzhľad a moderné prevedenie definujú posteľ z kovu. Vyhľadávajú ju najmä študenti obľubujúci minimalizmus. Dôvodom je aj ich vyhotovenie v klasických odtieňoch, ako je biela, čierna a sivá.

pexels

Posteľ a pohovka v 1

Medzi mimoriadne obľúbený typ postelí študentov patrí rozkladacia pohovka. Cez deň slúži ako pohodlná sedačka na učenie a trávenie voľného času. Večer je z nej zase priestranná posteľ. Ide o praktické 2 v 1 riešenie.

pexels

Posteľ na mieru

Je študentská izba naozaj veľmi malá a premýšľate nad každým centimetrom? Alebo je naopak veľká a chcete tento priestor využiť?

Riešením v oboch prípadoch je študentská posteľ na mieru. Prinesie maximálny úžitok vzhľadom na priestor izby a želaný komfort. Jej jedinou nevýhodou je vyššia investícia spojená aj s ďalšími výdavkami, napríklad matrac na mieru.

pexels

Výber študentskej postele by ste určite mali robiť spoločne s vaším študentom. Posteľ by sa mu mala páčiť a byť pre neho dostatočne pohodlná na to, aby si v nej dokonale oddýchol a pripravil sa tak na ďalší školský deň.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...