Na voľnej nohe?

Vlasta Kostercová 1

Zamestnať sa dnes vôbec nie je jednoduché

No a keby si náhodou niekto zmyslel, že si chce nájsť zamestnanie s prívlastkom flexibility (napr. prácu na čiastočný úväzok, prácu z domu, zdieľanú prácu s niekým iným, a pod.), tak je to takmer nemožné.

Prostredníctvom portálu flexipraca.sk sa snažíme podporovať povedomie v oblasti pracovnej flexibility, ktorá by sa mala stať samozrejmosťou. A nielen pre zamestnávateľa, ale predovšetkým z pohľadu zamestnanca, ktorý sa za flexibilných podmienok stáva spokojným a tým i motivovaným a efektívnym.

Otvárame témy a podporujeme osvetu v tejto oblasti, nech o iných formách práce, než je model od 9 do 5, vedia obe strany – zamestnávatelia i zamestnanci, príp. potenciálni uchádzači. 

Síce vedomosť o flexibilných formách zo strany firiem existuje, no nepropaguje sa a veľmi málo sa u nás využíva.

Na druhej strane sú tu zamestnanci

Niektorí o takýchto formách práce nevedia, no sú i takí ktorí sa vyznajú, no nenachádzajú odvahu pri pohovore o pracovné podmienky, umožňujúce flexibilitu, požiadať.

Pre nich prinášame pár možností pracovať flexibilne na ponukách flexipráce. Samozrejme nie každé povolanie vytvára priestor pre flexibilné podmienky.

Riešenie?

Sú však aj iné prípady, kedy flexibilita v práci možná je.  Ide o ľudí, ktorí si vybrali pre svoju prácu určitý druh slobodného povolania.

Žijeme v krajine, kde flexibilné úväzky nie sú samozrejmosťou. Napriek tomu sme sa rozhodli predstaviť vám zoznam NajFlexi povolaní adaptovaný na slovenskú realitu:

  • Účtovník
  • Administratívny pracovník
  • Programátor
  • HR asistent
  • Obchodník
  • Grafik
  • Marketingový pracovník
  • „Slobodné povolania“

Viac sa dočítate v článku.

Stále viac a viac ľudí i na Slovensku pracuje samostatne

Chce to samozrejme väčšiu odvahu, no ide to, a možnosti sa rozširujú. Svedčí o tom i novovznikajúca sieť nezávislých profesionálov „NA VOĽNEJ NOHE“, resp. priestor pre vytvorenie si vlastnej virtuálnej vizitky alebo online profilu. Ako služba funguje vám priblíži krátky návod 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár