Že na teba myslím …

Mária Kohutiarová 0

Ak máte zas pocit, že máte príliš prázdnu peňaženku, príliš málo času a príliš málo invencie na vymyslenie originálneho valentínskeho darčeka, tak vám prichádzame na pomoc. Veď vždy sa viac cení nápad – aj keď za groš, keď je v ňom skrytá láska a investovaný čas do tvorenia. Takže: ak máte chuť, chystajte sa na hodinku tajnej výroby…

Čo nám treba

 • Hrubší kartón – môže byť aj a lá krabica od topánok
 • Pravítko
 • Ceruzka
 • Nožnice
 • Dierovačka alebo dierovacie kliešte
 • Lepidlo v tyčinke
 • Farebný kartón podľa výberu – valentínsky je červený, ale záleží na vás a aj na vkuse obdarovaného, odporúčame investovať do krajšieho papiera používaného na scrapbook
 • Pekný obrázok so symbolom lásky – môže byť z pohľadnice, z časopisu alebo vytlačený z internetu, pozor, na kvalitnejší papier. Tipom je vlastná fotka, čím vtipnejšia, tým lepšie.
 • Fixy
 • Drobnosti na dozdobenie – stužky, srdiečka, kvetiny, pečiatkovacie farby… alebo niečo, čo je milé vašej polovičke 🙂
 • Obojstrannú lepiacu pásku alebo kúsok magnetickej pásky – podľa toho, kam pôjde konečný výrobok

A do toho!

Ideme  vyrábať jednoduchú tabuľku s myšlienkou, obrázkom a vtipom, ktorá sa dá použiť rôzne: ako menovka či označenie spálne, na nočný stolík, na počítač či notebook, na chladničku – podľa toho, kde sa najčastejšie obdarovaný zdržiava… (WC sa nevylučuje, ale zvážte dosah romantiky).

Takže v prvom rade si vystrihneme základ z kartónu – tu tiež rozmer závisí od toho, kam bude kartička umiestnená. Ideálne je vystrihnúť menší rozmer – cca 6 x 6 cm. Na tento základ prilepíme lepidlom štvorec z ozdobného scrapbook kartónu, ktorý je cca o O,3-0,5 cm širší od podkladu, aby ten neprečnieval.

Teraz je na rade obrázok – mal by byť taký, aby zaberal maximálne ¼ plochy, pretože musí ostať priestor na písanie. Nalepíme ho tak, aby vynikol aj podkladový farebný kartón, pričom okraje nalepovaného obrázku môžeme jemne obtiahnuť pečiatkovou farbou v poduške, čím sa vytvorí zaujímavý efekt.

A teraz príde na rad písanie na kartičku: mne sa úplne pozdával jednoduchý odkaz na nádherný Pavlov hymnus o láske a tak stačilo napísať 1 Kor, 13. Spokojne tam však môže byť váš obľúbený výrok alebo slovné spojenie, ktoré používate len vy dvaja, alebo citát, ktorý vám je blízky myslením. Dajte si záležať na písme…   

Kartičku môžeme ešte samozrejme dozdobiť nalepením rôznych stužiek, drobnosti, kvetiniek či niečím nápaditým, napr. malým autom či vystrihnutým obrázkom obľúbenej veci obdarovaného.

Teraz si pripravíme znovu pásik kartónu, cca 6 x 1,5 cm a znovu ho polepíme ozdobným kartónom s presahom o cca 0,5 cm a ozdobíme. Treba však myslieť na to, že na spodnom pásiku bude okrem vyrazenej dierky – rovnako ako na spodku prvej kartičky – ešte nápis: „Chcem, aby ti bolo pri mne dobre“.  (Tento nápis samozrejme môžeme vytlačiť aj na tlačiarni a prilepiť na spodnú kartičku).

Obe časti dostaneme k sebe jednoduchým prevlečením stužky či ozdobnej juty cez dierky, previažeme, a to tak, aby spodná časť kartičky mierne prevísala aj trošku šikmo. Ostáva už len posledné – na druhú stranu vrchnej kartičky nalepiť štvorček obojstrannej pásky alebo magnetickej pásky a hotovo.

Aby to však nebolo také, že drobnosť bez vtipu, odporúčame túto kartičku zabaliť do normálnej obálky, napísať na počítači adresu doručenia a poslať trebárs aj z vedľajšej dediny poštou – pozor, aby prišla na čas – priamo tomu, komu má prísť. Trošku zmätenia a napätia nezaškodí, hlavne, ak v tej odosielacej pošte pozná adresát akurát tak vrabce.

Takže: už vám len zaželať pekný národný týždeň manželstva alebo Valentína – podľa toho, čo oslávite. A nezabudnite si aspoň večer štrngnúť dobrým červeným…

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.

články autora...

Pridaj komentár