Kam s deťmi v prázdninovom finále

Mária Kopčíková 0
foto: klepac.sk

Prázdniny sa dnešným dňom preklopili do svojej poslednej štvrtiny. Máte už na nasledujúce dni program?

Či si chcete vyraziť na víkendový výlet, alebo na popoludňajšiu vychádzku – prinášame vám niekoľko tipov, kde môžete stráviť príjemný čas so svojimi deťmi.

Pony Expres na Klepáči

Klepáč je ôsmy mlyn na Vydrici v lokalite Železnej studienky (v Bratislave). Prednedávnom ešte schátraná stará budova, dnes vyhľadávaný priestor pre čas strávený s deťmi.  22. 8. 2012 sa na tomto mieste môžete stretnúť s Pony Expresom a posedieť pri country hudbe. Deti sa zase môžu povoziť na poníkoch.

Leto v knižnici

A to konkrétne v Nitrianskej. Na každý pracovný deň, až do konca augusta, v čase 10.00 – 11.30, pripravili pre deti zaujímavý program. V pobočke knižnice na sídlisku Klokočina pripravili pre deti premietanie rozprávok alebo kreslenie.

Duchovia, elfovia, strečniansky des s Bátoričkou

Posledná letná strašidelná prehliadka hradu Strečno sa bude niesť v znamení známych napínavých filmových scén. V piatok 24. augusta bude hlavnou postavou obľúbeného podujatia Duchovia, elfovia, strečniansky des čachtická grófka Alžbeta Bátoriová. Napriek strašidelnému názvu – organizátori tvrdia, že strečnianske desy sú najmä o zábave.

V prípade jasnej oblohy bude pripravená mobilná hvezdáreň Považskej hvezdárne v Žiline. „V mimoriadne priaznivej polohe na pozorovanie bude Mesiac,  práve v prvej štvrti. Na rozhraní dňa a noci (tzv. terminátore) sú na ňom najlepšie pozorovateľné nerovnosti povrchu; moria, pohoria, zálivy a jednotlivé krátery.“  Hovorí  Miroslav Znášik, riaditeľ Považskej hvezdárne v Žiline.

Cesty za hviezdami

Zaujímavo vyzerá aj ponuka košického planetária.

28. 8.     o 15:00                Slnečný kolotoč – rozprávka

                17:00                Rozprávky o súhvezdiach

                19:00 – 21:30     Letná obloha – program v planetáriu

Organizátori neodporúčanú programy planetáriu pre deti mladšie ako 5 rokov a musí byť minimálne 10 záujemcov, aby sa program uskutočnil.

foto: snm.sk

Tvorivé drôtovanie v Martinskom múzeu

V Martinskom múzeu neoddychujú ani v lete. Pre malých aj veľkých pripravili tvorivé dielne. Každú prázdninovú stredu v čase otváracích hodín. 22. 8. Si v príjemnom chládku kamennej budovy Etnografického múzea budete môcť postupne vyskúšať výrobu ozdôb z drôtu a textilu.

Rytierska noc

Leto na Spišskom hrade má bohatý program. Každú sobotu ukončujú nočnou prehliadkou pre všetkých, ktorí chcú zažiť TAJOMNÉ NOCI NA HRADE. Nočné prehliadky začínajú o 20:30. V sobotu 25. 8. to bude nočné putovanie za rytierskym titulom

Dožinky v skanzene

Žatva bývala najdôležitejším obdobím hospodárskeho roka. Nie nadarmo si deti užívajú najdlhší oddych od učenia práve v lete. Veď to, že by ich kvôli robote na poli rodičia do školy nepustili, si dobre uvedomovala aj Mária Terézia a na letné mesiace im dala prázdniny.

V nedeľu 26. augusta 2012 sa v Múzeu slovenskej dediny návštevníci dozvedia, čím všetkým si prešlo obilie po žatve, i to, ako vyzerala oslava úrody – dožinky. Počas programu, ktorý bude trvať od 10.00 do 16.00 h sa návštevníci môžu nielen prizerať, ale aj si vyskúšať, ako sa kedysi mlátilo. Tiež sú pripravené ochutnávky pečiva a tradičného chleba s masťou a cibuľou či chleba posypaného rôznymi bylinkami – šalviou, rutou, pažítkou, yzopom, bazalkou.

Záleská divadelná púť

je podujatie otvorené všetkým kultúrnym aktivitám a žánrom umenia podporujúcim kreativitu. Divadlo sa stáva premostením všetkých umeleckých disciplín – literatúry, výtvarného umenia, dramatického umenia, hudby,…

Festival je  výberovou nesúťažnou prehliadkou predovšetkým divadla pre deti a mládež, ale aj pre dospelých. V programe sa môžete tešiť na divadlo Piki, divadlo Haaf alebo Harry teáter. Podvečer zaspieva napr. skupina Fragile.

A to všetko vás čaká 31. 8. – 1. 9. 2012.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité.

články autora...

Pridaj komentár