Náklady na ošetrenie v zahraničí: V ťažkých časoch vás zachráni cestovné poistenie

pr 0

Cestovné poistenie do zahraničia sa už stalo bežnou súčasťou batožiny cestovateľov. Pred cestou do zahraničia si dnes len málokto neuzatvorí cestovné poistenie. Je to výhodná služba, vďaka ktorej vám poisťovňa preplatí aj tie najvyššie účty za ošetrenie, lieky, pobyt v nemocnici či asistenčné služby. Ak cestujete iba raz ročne, napríklad počas leta na rodinnú dovolenku, postačí vám krátkodobé cestovné poistenie. No ak ste za hranicami viac ako doma, oplatí sa vám celoročné cestovné poistenie.

 

Prečo je dobré nechať sa poistiť?

Suma za zdravotnú starostlivosť a ošetrenie pacienta v zahraničí je častokrát iná, ako u nás. V prípade, že sa cestujúcemu stane úraz v zahraničí, napríklad si vyvrtne členok, alebo ho uštipne včela, môže sa suma za ošetrenie v inom štáte vyšplhať na stovky až tisícky eur.

Pre lepšiu predstavu, aké sumy za ošetrenie v zahraničí boli účtované a preplatené klientom Union poisťovne z cestovného poistenia:

●     Za ošetrenie zlomeniny v dôsledku pádu na bicykli v Španielsku Union preplatila cez 28 000 eur.

●     Za ošetrenie v dôsledku lyžiarskeho úrazu v Taliansku bola z cestovného poistenia preplatená  suma cez 12 000 eur.

●     Za ošetrenie horúčky vplyvom vírusového ochorenia poisťovňa preplatila sumu prekračujúcu 7 000 eur.

Bez cestovného poistenia si v podobných prípadoch všetko hradíte sami z vlastného vrecka.

Pri ošetrení v zahraničí sa môžete preukázať Európskym preukazom zdravotného poistenia, ktorý platí v zdravotníckych zariadeniach v Slovenskej republike, ale aj v štátoch Európskej únie, vrátane Švajčiarska, Nórska, Lichtenštajnska a Islandu. Preukaz umožňuje čerpanie potrebnej zdravotnej starostlivosti v rozsahu platnej legislatívy daného štátu v tých zdravotníckych zariadeniach, ktoré sú súčasťou systému verejného zdravotného poistenia. S európskym preukazom máte u lekára rovnaké práva, ale aj povinnosti, ako domáci pacienti. Lekárom stačí tento preukaz na to, aby vás ošetrili ale vám nestačí na to, aby ošetrenie bolo bezplatné. Jednoducho povedané, čo lekárom uhradí ich zdravotná poisťovňa, to vám preplatíme aj my. Mnohí pacienti v EU krajinách platia z vlastného vrecka tzv. spoluúčasť a iné poplatky. Ak u lekára v krajine EU uhradíte spoluúčasť alebo iné poplatky nad rámec verejného zdravotného poistenia, tieto náklady vám nebudú preplatené.

Správny výber cestovného poistenia

Ako na výber správneho cestovného poistenia? Základom cestovného poistenia je krytie liečebných nákladov v zahraničí. V Union poisťovni majú tieto náklady bezlimitné krytie a navyše vám poisťovňa poskytne non-stop asistenčné služby, ktoré vám pri chorobe a úraze v zahraničí pomôžu napríklad s hľadaním najbližšieho zdravotníckeho zariadenia. V rámci cestovného poistenia si môžete v Unione dojednať aj pripoistenie nečakaného pobytu v nemocnici, ktoré vás odškodní za každý deň hospitalizácie, alebo pripútania na lôžko v zahraničí. Dôležitým môže byť aj poistenie úrazu, vďaka nemu vám Union vyplatí odškodné za trvalé následky, ktoré vzniknú v dôsledku úrazu v zahraničí, a to až do sumy 25 000 eur.

Cestovné poistenie od Unionu

Union poisťovňa ponúka pri uzavretí cestovného poistenia:

●     neobmedzené krytie liečebných nákladov,

●    atraktívne zľavy pre rodinu a kolektív, pre poistencov Union zdravotnej poisťovne a pre držiteľov kariet ISIC, EURO<26, GO<26 a ITIC. Napríklad celoročné cestovné s kartou ISIC, či ITIC  je už od 13,50 eur.

●     voliteľný rozsah poistenia presne podľa vašich potrieb, to znamená, že si môžete voliť pripoistenia presne podľa toho, čomu sa budete venovať na dovolenke,

●     komplexné poistenie aj pre pobyt na Slovensku,

●     zvýhodnená sadzba pre cesty do Českej republiky,

●     zimné športy po vyznačených trasách poistené v základnom poistení,

●     možnosť pripoistenia rizikových športov a manuálnej práce.

Výhodou je aj možnosť uzatvoriť si Union cestovné poistenie online alebo cez SMS a možnosť kombinovať si rôzne pripoistenia (pripoistenie auta, domácich miláčikov, elektroniky a pod.) podľa potreby. 

Ak si v poisťovni Union uzatvoríte celoročné cestovné poistenie, získate nasledovné výhody:

●      poistenie liečebných nákladov v zahraničí až do výšky 250 000 EUR,

●      možnosť uzatvoriť si poistenie na rok alebo na dobu neurčitú,

●      neobmedzený počet vycestovaní počas platnosti poistenia,

●      maximálna doba nepretržitého vycestovania až 45 alebo 180 dní,

●      poistiť sa môžete aj pre vybrané športy alebo manuálnu prácu.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár