Ako budete tráviť letné prázdniny?

Mária Kopčíková 0

Môžete ma poslať s touto otázkou kade ľahšie s argumentom, že to teda netušíte a veď ešte ani poriadne nedosvišťali veľkonočné korbáče, tak načo otravujem s letom.

Moja kamarátka a menovkyňa, v našej partii preslávená plánovačka, ktorá už v auguste vlastní zalaminovaný zoznam vianočných darčekov, ktoré plánuje zakúpiť pre svoju rodinku, ma nakopla otázkou, či už plánujem leto. A pridala svoj tip na

PLÁNOVAČ LETNÝCH PRÁZDNIN

Zoberte výkres A3 a pekne ho rozdeľte na jednotlivé prázdninové týždne. Ako sa vám rysuje program, tak do jednotlivých týždňov vpisujte to, kde budete, s kým budete, ako dlho, čo tam budete robiť. Deti môžu kresliť, na čo sa najviac tešia.

Plánovač potom môžete zavesiť na chladničku a deti sa už dlho vopred budú tešiť na prázdninové dobrodružstvá.

To menej príjemné (teda aspoň pre väčšinu detí) je, keď už počas leta jednotlivé absolvované týždne budete z plánovača škrtať alebo odstrihávať a sledovať tak približujúci sa nový školský rok. Na druhej strane môžete deti motivovať, aby si ešte užili príjemný čas prázdnin, keď ich denne nečakajú nejaké školské povinnosti.

Plány na leto

Aj keď sa vám prvý prázdninový deň zatiaľ zdá na míle a týždne vzdialený, predsa len sa môžete detí opýtať, kde by leto chceli stráviť. Babičky, tetušky, rodinné chaty, dovolenka pri mori … prípadne denný tábor.

Možnosti sú rôzne a aj na našom webe nájdete inšpirácie, ako využiť čas prázdnin. Ak sa chystáte na rodinnú dovolenku, kde si celý servis budete zabezpečovať sami, možno pomôže dovolenkový jedálny lístok. Pokiaľ nemáte istotu, na aké voľno v rámci práce máte nárok, viac info nájdete tu. Pri plánovaní dovolenky na Slovensku sa možno pristavíte v malebnom Ždiari. A pri klasickej „chatovici“ nezabudnite naplánovať pre vaše deti bojovku!

Tak pekné plánovanie. Aspoň virtuálne, snívať predsa môžete každý deň a vaše deti tiež!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité.

články autora...

Pridaj komentár