Tipy na výlety v prvý prázdninový víkend

Mária Kopčíková 0
Kremnica

Leto je v plnom prúde, prázdniny na krku J Ak rozmýšľate, kam by ste najbližší víkend vyrazili aj s ratolesťami, prinášame vám niekoľko tipov na zaujímavé podujatia.

Deň na mestskom hrade v Kremnici

sobotu 7. 7. 2012 pripravili v Kremnici prehliadku hradného areálu. Pripravené je aj Divadlo z domčeka s predstavením Janko Hraško a s promenádou na chodúľoch, ako aj ďalšie obľúbené atrakcie: ryžovanie zlata, ručná razba mincí alebo lukostreľba. Pre kreatívnych návštevníkov bude pripravená tvorivá dielňa, kde si budú môcť vytvoriť odznak a iné drobnosti podľa vlastnej fantázie.

Viac info tu.

Zapačský zlatý kantár

Pre milovníkov koní pripravili v Lehote nad Rimavicou výstavu koní a westernové preteky Zapačský Zlatý Kantár. Konajú sa už túto sobotu, 7.7.2012. súčasťou podujatia je aj prehliadky hospodárskych zvierat. Organizátori sľubujú aj atrakcie pre deti a večer pre rodičov country bál. Info zdes.

Stredoveké dni a noci na hrade Modrý Kameň

Od piatku do nedele 6.-8. Júla máte šancu zažiť nevšednú stredovekú atmosféru v duchu rytierskych súbojov, sokoliarskych vystúpení, orientálnych tanečníc i rozprávkového lesa. Pripravené sú šermiarske predstavenia, rytierske súboje, dobýjanie hradu a veľa iného. orientálne i dobové tance, ale aj prehliadku historických palných zbraní. Prezentácie na hradnej zrúcanine sú spojené s ukážkami preletov a útokov dravcov, možnosť pristátia dravca na ruke a fotografovanie sa s dravcami.

Lukostrelci v hradnej priekope z vás urobia drakobijcov, vyskúšate si stredoveké remeslá, napríklad výrobu krúžkovej výzbroje, písanie husím brkom či pečatenie historických listín. Viac sa dozviete tunák.

S koňmi na Tyršovom nábreží v Bratislave

Jazdecko-divadelné združenie Equiteatro pripravilo predstavenie Dobrodružstvá Dona Kýchota z Ranča. V premiére ho uvedú 7.7. o 18.00 na Tyršovom nábreží. Nebudeme prezrádzať mnoho, ale napíšeme aspoň to, že sa v ňom predstaví Govert, čierny krásavec, pán a sluha. Čo bude táto trojica stvárať, uvidíte, pokiaľ si nájdete čas a prídete nás pozrieť na Tyršovo nábrežie.

Pre autíčkarov v okolí Zvolena

Ak sú vaše deti fanúšikmi starých vozidiel, máte príležitosť zobrať ich na zraz starých Aeroviek. Tentoraz do okolia Zvolena. 6.7.2012, o 15:00 v Štiavnických Baniach, 7.7., 13:30 – 14:30 Zvolen, 15:30 Sklené Teplice.

S deťmi za folklórom

Kam? Nuž do Detvy na Podpolianske slávnosti. Začínajú už v piatok 6.7. a prinášajú pestrý program. Alebo do Podhoria – v sobotu 7.7.2012 bude program zameraný na deti a otvorí ho prehliadka obce spojená s hranými mini rozprávkami. Následne sa predstavia detské folklórne súbory Makovička, Vartášik a Zornička. Pokračovať bude divadelná rozprávka „O hlúpej žene“.

Letná slávnosť na sekierskych lúkach

Festival na lúkach je pre všetkých, ktorí majú blízko k Záježke – nájdu si tu svoje mladí ľudia, ale ja rodinky s deťmi, mešťania aj lazníci, filozofi aj praktici. Bude to uvoľnené stretnutie priateľov, nečakajte žiaden bombastický program. Organizátorom ide skôr o to, aby sa ľudia zabavili, spoznali sa a prežili spolu príjemný víkend. Program podujatia nájdete tu.

Ak máte tipy na zaujímavé podujatia vo vašom okolí, ktoré budú niekedy počas tohto leta, môžete nám ich poslať na adresu marusia(at)rodinka.sk.  

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité.

články autora...

Pridaj komentár