20 najlepších pláží pre rodičov s deťmi na Jadrane

kika/redakcia 0
Chorvatsko more rodina.
Shutterstock

Chorvátsky portál 24sata zverejnil rebríček favoritov family friendly pláží. Rodičia s deťmi potrebujú najmä dobrý vstup do mora, plno prirodzeného tieňa a nejaké tie aktrakcie pre deti, keby ich prepadla nuda.

Tomuto popisu zodpovedá týchto

20 tipov na rodinnú dovolenku v Chorvátsku

Srima (Šibenik)

Srima je dedinka vzdialená asi 10 km od krásneho historického mesta Šibenik. Kamienková pláž na Srime, na ktorej povieva modrá vlajka, je na skok od kafića, reštaurácie a ihriska. Je čistá, bezpečná, má dobrý vstup do mora. Perfektná pre rodiny s deťmi.

Príspevok, ktorý zdieľa ŠibenikIN (@sibenikin),

2. Velika Raduča, Primošten

V Primoštene, ktorý sa nachádza medzi mestami Šibenik a Trogir, je pláž Velika Raduča, ktorá funguje už od roku 1966. Má 1600 metrov. Je ideálna pre malé deti aj staršie osoby. Na pláži nájdete bar, reštauráciu, sprchy, wc, dajú sa požičať lehátka aj slnečníky.

Príspevok, ktorý zdieľa Šibenik Bird (@sibenikbird),

3. Grandovac, Vis

Na jednom z najkrajších chorvátskych ostrovov vôbec, na Vise, na nachádza aj táto krásna kamienková pláž s množstvom voňavých borovíc, ktoré poskytujú veľa prirodzeného tieňa. V bezprostrednej blízkosti je malý bar.

Príspevok, ktorý zdieľa @zeljka2009

4. Bratinja Luka, Korčula

Malá, dobre ukrytá piesková pláž na ostrove Korčula, z ktorého pochádza aj známy spevák Oliver Dragojević. Bratinja Luka patrí k dedinke Žrnovo, asi 4 km od historického rovnomenného mestečka Korčula. Pláž je vzdialená od cesty a má pokojnú atmosféru.

Príspevok, ktorý zdieľa Cintia (@cintia_4ld),

5. Crveni otok, Rovinj

Červený ostrov je jedna z najznámejších turistických lokalít v Rovinji, vzdialená od centra mesta asi 15 minút plavby člnom.

Príspevok, ktorý zdieľa BALKAN (@visit.balkan),

6. Vespera, Lošinj

Ostrovnú pláž ocenenú modrou vlajkou nájdete 20 minút od centra Malého Lošinja.

Príspevok, ktorý zdieľa ARCfusion (@arcfusionmusic),

7. Mala Duba, Makarska rivijera

Mala Duba sa nachádza 20 km juhovýchodne od mestečka Makarska na Makarskej riviére. Je oázou od každodennej rutiny, ideálnym miestom na rodinný oddych.

Príspevok, ktorý zdieľa Denis Foral (@praseforal),

8. Saplunara, Mljet

Blaca je rybárske mestečko na ostrove Mljet, s bujnou vegetáciou a prístavom pre lode. Ideálna turistická destinácia, keď máte radi pokoj a samotu. Piesková pláž Saplunara je perfektná rovnako pre mladých, aj starších.

Príspevok, ktorý zdieľa Daniel Tyte (@dannytyte),

9. Slano, Dubrovnik

Slano, asi 35 km vzdialené od Dubrovníka, je malé mestečko rozťahané do zálivu, dlhého 2 km, na ktorom nájdete pieskové aj kamienkové pláže s čistou, priezračnou vodou.

Príspevok, ktorý zdieľa Wioleta Krečak (@wiolka_85),

10. Bačva, Korčula

Pláž Bačva sa nachádza na južnej strane ostrova Korčula, vzdialená od rovnomenného mesta Korčula 13 km. Čisté more, kamienková pláž, kafić a reštaurácia s domácimi špecialitkami. Ideálne.

Príspevok, ktorý zdieľa @bacva_beach_korcula

11. Divna, Pelješac

Pláž s menom Divna na Pelješaci je naozaj verná svojmu menu: divna – prekrásna. Hneď v blízkosti je ostrovček, ktorý sa oplatí ísť preskúmať.  

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Hůrský (@sanandreas1978),

12. Veliki žal, Brsečine

Pláž vzdialená od Dubrovníka 30 km, má všetko, čo na pláži potrebujete, ale na rozdiel od Dubrovníka, je cenovo dostupnejšia.

#hrvatska #velikižal #pausapranzo

Príspevok, ktorý zdieľa Michele Миша Иванович (@michelemisha),

13. Kručica, Lastovo

Lesnatý ostrovček má dve malé kamienkové pláže s plytkým vstupom do mora vhodným pre deti. Do Kručice sa dá prísť peši cez lesík alebo vlastným člnom.

Príspevok, ktorý zdieľa Caroline, Globe-trotteuse. (@carovertheworld),

14. Banj, Šibenik

Banj je pláž v Šibeniku, z ktorej je úžasný výhľad navôkol.

Príspevok, ktorý zdieľa Marine Caleb (@marine.caleb),

15. Lojena, Kornati

Pláž na kornatskom ostrove Levrnaka. V blízkosti piesočnatej pláže je aj reštaurácia. Na pláž sa ľudia často dostanú „od mora,“ keď priplávajú vlastným člnom. Dobre sa tu potápa.

Príspevok, ktorý zdieľa Carpe Diem Travel Zadar (@carpe_diem_travel_zadar),

16. Podvrške, Murter

Pláž, kde nájdete všetko: piesok aj kamienky. Nachádza sa v blízkosti Murtera, nájdete tu borovicový les, dosť prirodzeného tieňa pre deti. Na pláži je bar, kde sa môžete občerstviť.

Príspevok, ktorý zdieľa Dalmatia Šibenik (@visit_dalmatiasibenik),

17. Jagodna, Hvar

Jagodna sa volá zátoka pod najvyšším vrchom ostrova Hvar. Je to prekrásna kamienková pláž, ktorá jednoducho volá na kúpanie.

Príspevok, ktorý zdieľa Avtokampi.si (@avtokampi.si),

18. Zavala, Hvar

Malé rybárske mestečko na južnej strane ostrova, 7 km od Jelsy, má v ponuke mnohé kamienkové pláže, kde si môžete nájsť svoje súkromné miesto na kúpanie.

#zavala #zavalahvar #hvar #hvarisland #croatia #sun #beach #wild #boat

Príspevok, ktorý zdieľa Fabio Melchiorre (@fabme81),

19. Ivan Dolac, Hvar

Malá dedinka z 15. storočia, na južnej strane ostrova Hvar, má nádherné pláže s bielymi kamienkami alebo pieskom, s nádhernou čistou vodou.

Príspevok, ktorý zdieľa Ivan Bengeri (@idemo_putovati)

20. Punta rata, Brela

Stačí povedať iba Brela. Ak sa pridá aj „kameň života,“ čím sa myslí stena, z ktorej vyrastajú borovice, potom vás Chorváti lákajú do Brely na svetovú atrakciu.

Príspevok, ktorý zdieľa Sea Shell Tours (@seashell.tours)

Ktorá pláž sa vám páči najviac?

Prečítajte si aj: Pieskové pláže v Chorvátsku pre rodiny s deťmi.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (7 hlasov, priemerne: 4,70 z 5)
Loading...

Pridaj komentár