Tipy na darčeky pre našich drobcov

Mária Kopčíková 3

Napätie sa zvyšuje, podchvíľou čítam na FB, kto už koľko darčekov má, či nemá. Ak stále váhate, premýšľate, tak vám ponúkam tipy na darčeky pre deti. Všetky sú z nášho fóra.

Pre bábätko

Väčšina prispievateľov si myslí, že pre úplne malé detičky nie je potrebné pripravovať veľa podarúnkov, pretože by ich aj tak veľmi nevnímali. Zväčša to rodičia pojmú prakticky, kúpia nejaké oblečko, prvú knižku pre bábätko, hrkálky, interaktívne hračky alebo iné veci, ktoré dieťatko časom aj tak využije – stoličku na kŕmenie, novú autosedačku, polohovacie lehátko. Hlavne si všetci chcú užiť pokojné dni v kruhu všetkých blízkych.  

Z konkrétnych darčekov sú v obľube všetky zvukové hračky: „Mám ročné dieťa a chystám sa mu kúpiť fúkaciu harmoniku. Má strašne rád hudbu, zvuky a snaží sa ich na všetkom vylúdiť.“ „Dcére Ježiško prinesie sloníka, čo vydáva rôzne melódie a mladšia dostane kocky zvieratiek, ktoré vydávajú zvuky, keď správne zloží zvieratko.“ 

Medzi ďalšie odporúčané hračky pre najmenšie deti naši čitatelia zaradili napr. odrážadlo, hojdacieho koníka, rôzne autíčka alebo obrázkovú knihu. Zabudnúť nesmieme ani na Lego quattro alebo duplo,  mäkučkú knižku so zvieratkami alebo hryzátko.

Pre škôlkara

Tu máme zrejem oveľa širší repertoár. Stačí zájsť do hračkárstva a len si dobre vybrať. Mám pocit, že niekedy je aj to množstvo tovaru na škodu a pri pohľade naň sa stávame nerozhodnými.

U dievčat dominujú v listoch pre Ježiška bábiky, o ktoré sa potom môžu starať a všetky doplnky k nim – oblečko, kočiariky, plienky … Už aj u nás doma sme zaznamenali Little pet shop mániu (zatiaľ ju držíme na uzde), dievky zbierajú „petšopíkov“ do sérií a niektoré sa potešia napr. veľkému domčeku pre nich. Veľa dievčat dostane kuchynku, rôzne doplnky – žehličky, vysávače, varešky, tanieriky, poháriky. Mno, odborníci na genderovú vyváženosť by asi neboli nadšení, pravdou však je, že malé dievky sa s takýmito hračkami hrajú radi a baví ich to.

Chlapci ocenia stavebnice,  napr. SEVA, CHEVA, WADER, LEGO, autíčka, dráhy, vláčiky a všetky komponenty, ktoré k tomu patria.

Bez výnimky – myslím, že všetky deti sa potešia rôznym tvorivým hračkám – z tipov čitateľov vyberám napr. obrázkové kocky alebo farebné drevené kocky na stavanie hradov, tabuľka na kreslenie, modelovacia hmota, inteligentná plastelína , ktorá má široké využitie, takže deti tak skoro neomrzí , mozaika, farby, štetce, tvorivé sady, magnetická tabuľa a k tomu magnetky s písmenkami a číslami, interaktívne knižky alebo encyklopédie pre najmenších. Niektorí predškoláci už lúskajú prvé písmenká, takže knižka s veľkými písmenami, kde si môžu trénovať svoju pamäť, by tiež mohla potešiť.

No a v niektorých rodinách je tradícia, že budúci školák dostane pod stromček školskú tašku.

Pre pubertiaka

Tak, tu by zrejme každý rodič pubertiaka okamžite vedel vymenovať, po čom srdce piští jeho potomkovi. Táto kategória zrejme nie je o nápadoch, ale o zásobách v peňaženke. Takto to aj komentujú rodičia či starí rodičia z nášho fóra.

Medzi jednoznačných favoritov zaraďujú elektroniku – USB kľúč, MP3 prehrávač, notebooky, mobily, rôzne aplikácie, a jeden rodič komentuje: „potom také technologické vychytávky ako je tričko s led obrázkom a podobne, proste moderné technologické srandičky.“
Druhou oblasťou, na ktorú stavajú rodičia, je oblečenie: „niečo značkové – dievčaťu kabelu, chlapcovi plecniak, tenisky, džínsy.“  „Doplnky – opasok, čiapku, bižutériu (ale musíte poznať vkus a štýl).“ „Kvalitné športové oblečenie pre syna, super tenisky.“

Ďalej teeageri môžu pod stromčekom očakávať kozmetiku – make-up, niečo na vlasový styling dievčaťu, kúru pre čistú pleť, sprchové gély …

Z každého rožku trošku – čo by potešilo asi každého – kompletná lyžiarska výstroj, knihy, niečo na bicykel – spray na defekty, cyklo tričko a gate, predplatné do kina a poukážky z Mc Donalds, lístok na koncert obľúbeného speváka,  permanentka do fitneska,  zápisník či denník na zdôverovanie sa so svojimi radosťami a starosťami – ak je ešte na kľúčik o to lepšie , nikto nemá šancu dostať sa k tajným informáciám.

Na záver – tip jednej maminy: „no ja by som šla na nich s humorom – keďže poväčšine nie sú s mnohými ľuďmi a ich názormi stotožnení, tak nejaké vtipné woodoo bábiky.

Želáme Vám dobrú voľby pri výbere  a hlavne to, aby ste sa pri stromčeku pozerali na všetkých, ktorých máte radi a zažili to iskrenie v ich očiach.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité.

články autora...

Komentáre k článku

  1. No inteligentnu plastelinu som nasla minule pod uplne novou bundou suvisle ukotvenu na triko. Este ze to bola spolocenska akcia a ja som mala cierne tricko, hm, moj plasticky lepiaci modry vzor asi nikto neocenil, ale zliezlo pomerne lahko (z tricka) na budnu bolo treba nejake riedidlo:(

    Pre pubertakov u nas uspeli aj osadnici…

     

    Mna najviac pobavili gendrovo nevyrovnane hracky;-))

    Mala by som chalanom nejaku babu kupit veru!

Pridaj komentár