Ako prežíva advent najmanažér roka?

MikSa 1
foto:anasoft

Na neformálny adventný rozhovor som si dnes prizvala stratéga, najmanažéra roka 2009, prezidenta a zakladateľa úspešnej IT firmy Anasoft, filantropa, človeka s etikou, trojnásobného otca, spoluzakladateľa babetko.sk a ďalších projektov Michala Hrabovca.

Čím je pre Vás advent? Ako vnímate toto obdobie pred vianočnými sviatkami?

Advent je príprava na vianočné sviatky aj u nás doma a prežívame ho spolu s deťmi.

Ako je to s adventnými tradíciami u Vás doma?

Máme doma adventný veniec so sviečkami a s deťmi každú nedeľu jednu novú spolu zapálime. Aj im to pomáha lepšie rozumieť ako rýchlo (či pomaly?) sa Vianoce blížia. Okrem toho si vyrábajú vlastné adventné kalendáre, obvykle v tvare závodnej dráhy na ľadničke a každé ráno sa posunú magnetkami bližšie k Vianociam.

Myslíte si, že advent sa stal v súčasnosti symbolom predvianočnej nákupnej horúčky? Dá sa jej vyhnúť?

Zdá sa mi že túto horúčku nepribrzdila ani kríza. Snažím sa ignorovať ju, aj keď sa na nás valí zo všetkých strán. Dokonca každý rok akoby začínala skôr, už dávno nie je obmedzená len na advent.

Chystáte adventnú resp. vianočnú výzdobu vlastnoručnú alebo kupovanú z obchodu?

Najstarší syn modeluje vláčiky a minulý rok sme mali veľký adventný kruh po ktorého obvode jazdila parná mašinka. Tento rok ho pravdepodobne znesiem z povaly znovu. Snažíme sa deti podporovať v kreativite a toto bol jeden z milých nápadov, ktorý sa nedal odmietnuť.

Nechávate si nákup darčekov na poslednú chvíľu alebo ich pripravujete počas celého roka? Kto u Vás nosí darčeky?

Manželka nakúpi darčeky ešte pred adventom, ja deň pred Štedrým dňom. Obaja sa vyhýbame najväčšiemu náporu v obchodoch. Ale oficiálne ich donesie Ježiško.

Kto u Vás doma pripravuje stromček?

Stromček idem kúpiť vždy s jedným synom, viac detí by mi do auta asi nevošlo. Potom ho zdobíme všetci spolu. Všetky tie gule, nitky a motúzky nesmierne tešia aj nášho kocúra.

Píšete spolu s deťmi list Ježiškovi?

Deti si už listy píšu sami, starší synovia napíšu aj najmladšej dcére. Asi aj preto aby jej priania mohli trochu zmanipulovať… a synovia už chápu komu sú tie listy v skutočnosti určené.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 4,20 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár