Vianoce nám pripomínajú, že nikdy nie je neskoro

Max Lucado 0

Napriek chaosu Ježiš prišiel.

Počas pohoršujúceho tehotenstva, nariadeného sčítania ľudu, cesty v nevhodnom čase i vtedy, keď zistili, že hostinec je preplnený, v Máriinom príbehu triumfoval Boh.

O narodení jej syna vieme, že keď ho porodila, zavinula ho do plienok a uložila do jasieľ, lebo v hostinci pre nich nebolo miesta.

Keď zaklopali na dvere, hostinský premeškal svoju príležitosť. I teraz sa to stáva mnohým.

Unsplash

Aj dnes mnohí premeškajú príležitosť otvoriť dvere. Pripravia sa o príležitosť zažiť Ježišovo narodenie.

No betlehemský zázrak sa odohráva ešte vždy. Boh prichádza na miesta, kde žijeme a prihovára sa nám.

Hovorí prostredníctvom písaného slova, západov slnka, láskavých priateľov alebo varovania v lekárskej správe. Jeho spev znie vo vianočných koledách. Oslovuje nás vianočnými kázňami. Dotýka sa nás prostredníctvom vianočného príbehu.

Keď Ježiš klope na dvere je jemný a zdvorilý. Nenanucuje sa. No len čo sa načiahneme, aby sme otvorili dvere, zaplače dieťa, zazvoní telefón, doperie práčka alebo zapípa elektronický kalendár a pripomenie nám, že máme študovať na skúšku, zatelefonovať lekárovi alebo pokosiť trávnik.

Život je rušný. Aj váš život. Samo nebo vie, že už robíte viac, ako vládzete. A pretože to nebo vie, Ježiš neprichádza so zoznamom vecí, ktoré máte urobiť, ale so zoznamom toho, čo pre váš urobil a ešte urobí.

Vaša smrť? Porazená. Vaše hriechy? Odpustené. Vaše obavy? Dodá vám odvahu. Vaše otázky? Povedie vás.

Ježiš dvíha bremená. Nepridáva nám ďalšie.

Ale je príliš neskoro,“ poviete.

Nie, nie je. Pre neho nikdy nie je príliš neskoro.

Nikdy nie ste pristarí, priveľmi pošpinení či zodratí.

Eliáš bol deprimovaný. No aj tak k nemu prišiel Boh. Abrahám bol starý. Boh ho ešte vždy viedol. Mojžiš už dlho žil v ústraní. Boh ho predsa povolal. Jonáš bol na úteku, no Boh preňho aj tak našiel uplatnenie. Jakub oklamal svoju rodinu. No Boh mal preňho aj tak miesto.

Peter Krista zradil, Šavol Krista prenasledoval, Tomáš o Kristovi pochyboval, no všetci sa poučili, že na Krista nikdy nie je príliš neskoro.

Stoh vašich vín nikdy nie je príliš vysoký. Zoznam vašich zlyhaní nie je nikdy pridlhý. Klopanie na dvere vášho srdca? To je Ježiš. Treba len, aby ste otvorili dvere.

Max Lucado, Vďaka Betlehemu sa rodí láska a je tu nádej, Kumran.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 4,20 z 5)
Loading...