Nemáte ešte vianočné darčeky?

Mária Kopčíková 1

Ani ja. Teda nemám všetky. Aj keď si nemyslím, že Vianoce sú o tom, aby pod jedličkou bola obrovská kopa balíčkov, predsa len, je milé urobiť radosť každému členovi rodiny, hoci aj malou drobnosťou. U niekoho vyhrávajú knihy, niekto sa poteší obligátnej košeli, pyžamu, či ponožkám.

Do Vianoc ostáva už len pár dní.

Ak nemáte ešte pre niekoho z Vašich blízkych darček a ani neviete, čo by ste mu mohli „pořídit“, môžete načerpať inšpiráciu z tipov čitateľov, ktorými prispeli vo vianočnej súťaži nášho portálu. Pokiaľ nemáte čas prehrýzať sa všetkými stránkami diskusie, nech sa páči – krátka sumarizácia nápadov!

Pre drahú polovičku (a pre mňa)

Keď som čítala príspevky, mala som pocit, že u žien jednoznačne vyhráva niečo, čoho spoločným menovateľom je ODDYCH – relaxačný víkend, thaiská masáž, alebo eln tak prosto víkend bez toho, aby museli servisovať rodinu, ale aby naopak niekto ponúkol perfektný servis im. Ku koncu roka zrejme už všetky (alebo aspoň väčšina z nás) ide na záložné zdroje a trocha absolútneho oddychu by nás potešila. Takže ak toto čítajú chlapi –je to jasné, nie? Žene treba objednať masáž, alebo ju poslať na wellnes víkend s kamarátkami!

Ďalej viedli praktické darčeky všeho druhu – oblečenie, kozmetika, parfémy, holiace strojčeky pre tatinov, lístky do divadla, knihy, audioknihy. Niekto plánuje dať pod stromček zaplatenú zálohu na letnú dovolenku alebo letenky na miesto, kam by sa s drahou polovičkou radi pozreli.

Jedna mamina pridala tip, že kúpi niečo také, „aby sme mali potešenie z toho obidvaja, ako napríklad sexi spodnú bielizeň Ja ju budem používať a preňho bude radosť sa na mňa dívať“. Ďalšia pridala medzi také menej tradičné darčeky mažiar na korenie, lepiacu pištoľ, hodvábny šál.

Pre tatinkov niekto plánuje aj toto: „môjmu manželovi plánujem vybaviť dovolenku v práci, pretože stále pracuje a chcem ho mať aspoň na Vianoce doma!!!“.   Iné maminy svojim drahým polovičkám kúpili Lego, kutilom akumulátorový skrutkovač, rybárske náčinie, športové oblečenie.

Pre ďalších sú najkrajším darčekom prvé Vianoce vo vlastnom domčeku. No a mojou favoritkou sa stala mamina, ktorá napísala: „ja by som si priala VČELY a to veľa, veľa, aby mi môj manžel nemohol nikdy povedať, keď sa pohádame a ja mlčím „Čo ti uleteli včely?“. A keď včely náhodou nezoženie, tak náhradná možnosť je sladký pravý slovenský med do čajíka a na masáž.“

Pre starých rodičov

Starí rodičia väčšinou dostávajú praktické darčeky. V príspevkoch našich čitateľov jednoznačne vedú digitálne fotorámiky, fotokalendáre s fotkami potomstva a všetky ďalšie výrobky, na ktoré sa dajú umiestniť fotky detí – šálky, kľúčenky, magnetky na chladničku… je to milé a dedkovci sa tešia z toho, že majú milované vnúčatká stále na očiach.

Medzi ďalšie frekventované tipy patria vitamíny, výživové doplnky na rôzne neduhy, ktorým musia starší ľudia čeliť. Ďalej kozmetika, papučky, niečo do kuchyne – väčšinou to, čo časom doslúžilo a pôvodné kusy pamätajú ešte nás ako malé deti.

Starých rodičov môžete potešiť aj predplatným obľúbených časopisov, nakúpením hŕby krížoviek alebo ich prihlásiť na nejaký kurz – tanečný, jógu, šach – primerane ich možnostiam a záujmom.

No a pokiaľ vaše deti už odhalili, kto nosí darčeky pod stromček, tak môžete vyrobiť darčeky pre starých rodičov vlastnoručne – domáce mydielka, košíky z papiera, voňavé sviečky, obrázky zo slaného cesta… inšpirácii sa medze nekladú.

Niektorí starí rodičia sú vekom pomerne mladí a aktívni a preto ich aj „vždy vybavíme českou a slovenskou diaľničnou známkou a postupne im dopĺňame zásobu termooblečenia.“

Keďže starší ľudia trávia dosť času doma, tak im dobre padne vyjsť si niekam medzi ľudí, porozprávať sa, nadviazať nové kontakty.

Nech vás sprevádzajú originálne nápady, keď budete vyberať darček pre vašich blízkych.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité.

články autora...

Komentáre k článku

Pridaj komentár