3 šikovné appky pre žiakov, ktoré naučia

4ka 6

Mobil do ruky žiakom počas vyučovania a písomiek rozhodne nepatrí. Avšak počas voľného času sa od mobilných zariadení nevedia odtrhnúť. Skúsme prispieť k tomu, aby deti okrem hier a zábavných videí využívali aj prínosné a náučné appky.

Tu je výber troch užitočných vzdelávacích aplikácií pre školákov:

pexels

 

Duolingo naučí rozprávať v cudzích jazykoch

Niet pochýb o tom, že jazyky sú dnes kľúčom k dobrému uplatneniu a nevyhnutným skillom pre cestovanie do zahraničia. Aj preto by sme deti mali nimi obklopovať a pomáhať im s učením cudzích jazykov.

Duolingo je aplikáciou pre úplných začiatočníkov aj pre skúsenejších, hravou formou naučí slovíčka, či rôzne používané frázy.

Navyše, Duolingo učí všetky hlavné svetové jazyky zábavnou formou, čo sa niekedy o bežných hodinách v škole povedať nedá. Podobnou appkou je aj Drops, ktorá je skôr na slovíčka.

Photomath vyráta aj nemožné

Žiaci si často želajú, aby existoval nástroj, vďaka ktorému by sa príklady vyrátali samé… Ale počkať, on tu naozaj je! 

Appka Photomath dokáže vďaka fotoaparátu v mobile prečítať aj rukou písané príklady a zobraziť výsledok spolu s riešením, ako by mal mladý študent postupovať. Práve to je dôležité – appka prezradí žiakovi postup riešania príkladu a tak sa môže naučiť správne počítať, bez toho, aby potreboval pomoc pri kontrole úloh.

Vysvetlenie „krok za krokom“ pomôže zvládnuť matematické úlohy ako sú:

  • Elementárna matematika
  • Algebra
  • Geometria
  • Trigonometria (goniometrické funkcie)
  • Štatistika
  • Slovné úlohy
  • a iné

Chémia vo vrecku

Periodická tabuľka prvkov je síce základom celej chémie, ale zďaleka nie je tak zložitá ako počítanie vzorcov a chemických väzieb. V appke s príznačným názvom Chémia – Chemistry nájdete aj kalkulačku molárnej hmotnosti a detailne vysvetlené tie najčastejšie chemické reakcie.

Recenzia od Sabriny: „Aplikácia je užitočná najmä pri príprave na testy z chémie a pomohla mi viac ako môj učiteľ 🙂 Páči sa mi, že keď klepnete na prvok alebo niečo v periodickej tabuľke, získate všetky potrebné informácie. Vrelo odporúčam pre 2.stupeň ZŠ a strednú školu.“

 

Náš tip:

Správne aplikácie si však decká stiahnu len s mobilným internetom kde je dostatok dát. Napríklad nový paušál SLOBODA pre MLADÝCH + DÁTA NAVYŠE pre každého od 6 do 26 rokov dodá 20 GB dát v SR, čo už stačí aj na pravidelné sledovanie videí. To všetko pritom stojí len 10 eur na 30 dní.  

K nim 4ka dodáva aj 50 minút na volania a rovnaký objem SMS-iek, takže deti nebudú mať výhovorku, prečo sa vám nemohli ozvať, kedy prídu domov.
 
Lacnejšia verzia SLOBODY pre MLADÝCH stojí len 4 eurá na 30 dní a ponúkne 4 GB dát a 50 min/SMS.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár