Deti v sieti

ts 0

Deti sú jednou z najviac ohrozených skupín vo virtuálnom prostredí a zároveň sú tými, pre ktorých sú nové technológie najväčším lákadlom. Občianske združenie eSlovensko pripravilo spolu s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a spoločnosťou Slovak Telekom voľne dostupnú publikáciu Deti v sieti.

Kniha prináša prehľad základných nástrah virtuálneho sveta a rady, ako ich deťom rozumnou formou vysvetliť. Ide o prvú komplexnú publikáciu o ohrozeniach internetu na Slovensku, ktorá je zadarmo dostupná na www.ovce.sk a www.zodpovedne.sk.

Publikáciu distribuuje aj internetové kníhkupectvo Martinus.sk ako elektronickú knihu, ktorú si môže každý záujemca zadarmo stiahnuť. Prezident občianskeho združenia eSlovenska Miroslav Drobný o knižnej novinke povedal: “Mal by si ju otvoriť každý rodič, ktorému nie je ľahostajné, čo jeho deti robia na internete. Pomôže tiež učiteľom a iným pracovníkom s deťmi a mládežou, ktorí sa tejto oblasti venujú a chcú sa v nej lepšie orientovať.“ 

Krst knižky

Deti v sieti symbolicky pokrstili v Dome kultúry Dúbravka v Bratislave pri príležitosti osláv medzinárodného Dňa bezpečného internetu. V publiku bolo takmer štyristo školákov zo základných a materských škôl, ktorí si zároveň pozreli premiéru štyroch nových dielov animovaného seriálu OVCE.sk. Stretnutie i rozprávky boli tlmočené do posunkového jazyka pre nepočujúce deti. Hosťom podujatia bol hlas hlavných hrdinov rozprávok herec Jozef Vajda, ktorý školákov pobavil ako rapujúci bača z dielu Ruky hore!. Seriál preložili už do deviatich jazykov, vrátane rómčiny a posunkového jazyka. Pre nižšiu vekovú kategóriu detí pôsobí ako prevencia, mládeži vtipne nastavuje zrkadlo ich nevhodného správania na internete a pre dospelých je zdrojom ponaučenia.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár