Detské hry pre tablety a smartfóny

Zuzana Zúbeková 4

Aj vaše deti stále drankajú, aby ste im požičali tablet alebo smartfón, aby sa mohli zahrať? Ak  ešte nemáte stiahnuté žiadne hry, alebo sa deťom už niektoré zunovali, ponúkame vám zopár tipov na jednoduché a nenáročné hry.

PEXESO PRE DETI: OVOCIE

Vek: od 2 rokov

Typ hry: hlavolam

Cena: zdarma

Popis hry: Hra má 3 úrovne obtiažnosti. Jej cieľom je nájsť dva rovnaké páry ovocia alebo zeleniny.

Plnofarebná grafika upúta a zároveň udrží pozornosť detí. Pridanou hodnotou je aj to, že obrázky ovocia a zeleniny majú „skutočné“ a vždy usmievavé tváričky. Deti si pri tejto hre trénujú najmä pamäť, trpezlivosť a koncentráciu. 

ANGRY BIRDS

Vek: od 4 rokov

Typ hry: logická

Cena: zdarma

Popis hry: Aplikácia má množstvo levelov, v ktorých deti vystreľujú z praku „nahnevané vtáky“ a ničia tak konštrukcie a hradby zelených prasiatok. Postupne sa v leveloch okrem „klasického“ červeného vtáka (ktorý sa vyskytuje v hre už od začiatku) zobrazujú aj ďalšie s rôznymi zvláštnymi schopnosťami: vtáky, ktoré sa vedia roztrojť, bombardovať, explodovať, nafúknuť do veľkých rozmerov a pod.

Hra rozvíja logické myslenie, deti musia uvažovať, ako skoordinovať ruku s okom, aby určili „správnu“ vzdialenosť k prekážkam. Pozitívom tejto hry je, že aj napriek tomu, že sa v hre „ničia“ prasiatka, nevyskytuje sa tu nič negatívne – žiadna krv, zbrane, nože a pod.

BUNNY SKATER

Vek: od 5 rokov

Typ hry: akčná

Cena: zdarma

Popis hry: Hra má viac ako 70 levelov. Zajac na skateboarde prechádza tromi svetmi – lesom, púšťou a zimnou krajinou. Na svojej ceste musí zdolávať rôzne prekážky, či už preskakovať veľké kamene, vyskakovať na lavičky a pod. Cieľom hry je pozbierať čo najviac mrkiev a dosiahnuť najvyšší počet bodov. 

Na ovládanie hry dieťa zapája obidve ruky a musí vedieť skoordinovať rýchlosť a pohyb zajac. 


Ako inštalovať aplikácie

Ak ste žiadne hry ešte neinštalovali, máme pre vás užitočný link na nášho partnera mojandroid.sk .  

Čítajte, alebo si jedhoducho len pustite inštruktážne video.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (9 hlasov, priemerne: 4,40 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár