Sugata Mitra tvrdí, že každý učiteľ, ktorý môže byť nahradený počítačom, by ním mal byť nahradený

PaedDr. Roman Baranovič 2

Jednou z tém, ktoré vyvolávajú veľa otázok v súvislosti so školou a jej budúcnosťou, je aj miera využívania technologií v nej. Chcem sa tejto téme venovať a predstaviť vám aj viacerých slovenských učiteľov a odborníkov, ktorí s ňou majú bohaté skúsenosti.

Ale skôr, ako sa k nim dostaneme, by som vám chcel predstaviť veľmi zaujímavú prednášku, ktorá pôvodne odznela na jednej z TED konferencií v roku 2010. Porozprával ju Sugata Mitra, indický pedagóg a vedec, ktorý sa pustil do výnimočného projektu s názvom:

“Diera v stene”

Ak vám video náhodou nefunguje, nájdete ho na stránke www.ted.com. Ak nemáte čas si video s prednáškou pozrieť, na tejto stránke nájdete aj prepis celej prednášky v slovenčine, stačí kliknúť na “Show transcript” a vybrať Slovak pre slovenčinu.

Séria “Aká má byť škola 21. storočia?” vzniká v spolupráci s neziskovou organizáciou Indícia, ktorá sa venuje zavádzaniu inovácií do vzdelávania na základných a stredných školách a vytváraniu príležitostí pre učiteľov vymieňať si skúsenosti a poznatky v tejto oblasti. Viac informácií na www.indicia.sk. O redaktorovi série Romanovi Baranovičovi nájdete viac informácií na jeho blogu https://blog.baranovic.info.

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 4,20 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár