Vladimír Burjan hovorí, že vzdelávanie má budúcnosť, ale čo so školami?

PaedDr. Roman Baranovič 0
foto: isifa.com

Jedným zo slovenských odborníkov pravidelne sa vyjadrujúcich k téme vzdelávanie je aj RNDr. Vladimír Burjan. Koncom 90. rokov bol učiteľom matematiky na jednom z elitných bratislavských gymnázií prezývanom GAMČA (dnes Gymnázium Grosslingova). Po revolúcii pôsobil na ministerstve školstva a na výskumnom ústave pedagogickom, odkiaľ v roku 1994 odišiel a založil spoločnosť EXAM. Tá sa zaoberá najmä testovaním žiakov, ale v jej portfóliu sú aj viaceré veľké žiacke súťaže.

V roku 2009 začal vydávať časopis DOBRÁ ŠKOLA, ktorý chce byť inšpiráciou pre dobrých učiteľov. V. Burjan často vystupuje na rôznych konferenciách a v televíznych diskusiách. Bloguje na stránke www.burjanoskole.sk.

Nás zaujalo jeho vystúpenie na konferencii TEDx Košice, čo je lokálna podoba slávnej TED konferencie. Hovorí o tom, prečo a ako by sa školy mali zmeniť, aby aj v 21. storočí mohli úspešne fungovať.

Séria “Aká má byť škola 21. storočia?” vzniká v spolupráci s neziskovou organizáciou Indícia, ktorá sa venuje zavádzaniu inovácií do vzdelávania na základných a stredných školách a vytváraniu príležitostí pre učiteľov vymieňať si skúsenosti a poznatky v tejto oblasti. Viac informácií na www.indicia.sk. O autorovi článku nájdete viac informácií na jeho blogu https://blog.baranovic.info.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 4,20 z 5)
Loading...

Pridaj komentár