Ako sme plietli šál

Silvia Bodláková 0

Dcéra bola na jeseň chorá. Udržať ju na gauči, aby sedela a nebehala po byte, bolo priam zázrak. Použila som metódu spred roka, kedy sa počas choroby naučila pliesť na rukách šál a urobila všetkým pani učiteľkám dlhokánske šále.

Dala som jej do ruky háčik a bavlnu

Poďho na to. Ale veru chyba. Dcéra je ľaváčka. Čo teraz? Veru som nevedela chytiť háčik a bavlnu obrátene do rúk. Čo teraz. Už bola nainfikovaná a chcela, ale ja som nevedela pokračovať. Nuž o chvíľu som zistila čo znamená porekadlo „Aká matka, taká Katka.“ Dcéra to zorganizovala. Sadli sme si oproti sebe a ona zrkadlovo ako ja chytila do rúk háčik, bavlnu a o 5 minút už vedela urobiť retiazku aj bez môjho pričinenia.

Dcéra mala pár dní náladu na háčkovanie retiazky a tak urobila obrovské klbo. Obvod bol 60 cm. Čo s klbkom? Párať ho? To určite! Dcéra súhlasila, že ho zoberiem do školy a urobíme pokus.

Budeme pliesť ako za starých čias

Prišli sme do školy. Požičala som klasické drevené hrable u pána školníka a poďme na to spolu s tretiakmi v popoludňajšej družine.

Hrable položíme na zem hore zubami. Prisadneme si rúčku, aby nás hrable neudreli. Na začiatku omotáme bavlnu okolo zubov 4-krát, aby sme na každom zube mali 2 nite. Potom spodnú prevlečieme cez vrchnú. Potom už omotávame len 2-krát. Ukončujeme prevlečením existujúcich očiek z posledného zubu na predošlý a prevlečením spodného oka. Na konci prevlečieme niť cez posledné očko a urobíme uzlík.

Uviažeme strapce a hotovo. Šál dostala pani vychovávateľka. Hrdo v ňom išla domov. Na druhý deň nám povedala, že 5 ľudí sa jej pýtalo, kde ho kúpila. Tiež by taký chceli.

Skúste aj vy. Nemáte hrable? Nevadí, ponúkame vám zopár námetov ako ich doma nahradiť.

https://www.dobrenapady.info/pletieme-bez-ihlic-3-r991.htm

https://www.dobrenapady.info/pletieme-bez-ihlic-2-r952.htm

https://www.dobrenapady.info/pletieme-bez-ihlic-r834.htm

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (9 hlasov, priemerne: 4,80 z 5)
Loading...

Pridaj komentár