Škola pre deti so špecifickými potrebami

Blanka Hofbauerova, PhD 2
foto: isifa.com

Milí rodičia,

som psychologička, ale hlavne mama 11ročného Miška, ktorý je žiakom 4.    ročníka ZŠ. Keďže Miško trpí dyslexiou a vyhovuje mu pracovať v menšom     kolektíve, dlho som pre neho hľadala dobrú školu, kde by mohol pokračovať v štúdiu na druhom stupni (teda od 5. ročníka) a našla som!

Je to škola „Deti Európy“ v Ružovej doline

Sama zo svojej odbornej praxe viem, aké ťažké je pre deti s poruchami učenia (dyslexia, dysgrafia a pod.) alebo hyperaktívne deti nájsť dobrú školu, kde by dostali naozaj kvalitnú odbornú pomoc a výuku v malom kolektíve, ktorý im zabezpečuje individuálnejší prístup. Väčšinou sa pod tlakom prostredia alebo     podmienok začleňujú do bežných tried s počtom detí od 25 do 30 aj viac, kde sa postupom času úplne strácajú a stávajú sa slabými žiakmi triedy so všetkým čo k tomu patrí – horšie kamarátske vzťahy, nízke hodnotenie okolia, ale predovšetkým nízke sebahodnotenie s následkami na celý život.

Žiaľ, toto všetko silne zužuje aj možnosti ich ďalšieho vzdelávania, získavania kvalitnej kvalifikácie a následne aj zamestnania. Škola „Deti Európy“ sama ponúka po ukončení ZŠ možnosť štúdia na svojej akadémii, alebo počnúc ôsmym ročníkom pomáha pri profilácii detí podľa ich záujmov a schopností tak, aby sa vo svojom živote vedeli uplatniť čo najlepšie.

Absolventi uvedenej ZŠ sú dnes na rôznych vysokých školách, dokonca ašpirujú na
štúdium v zahraničí. A pritom, pri nástupe do tejto školy to často boli „slabí“ žiaci. Škola „Deti Európy“ v budúcom roku 2012/13 otvára 1. ročník a mohla by otvoriť aj 5. ročník.

A to je práve dôvod, prečo vôbec píšem na túto stránku

Aby vedenie školy mohlo otvoriť 5. ročník, potrebuje získať minimálne 8 detí, ktoré by v septembri nastúpili do piateho ročníka. Hľadám teda vlastne budúcich     spolužiakov pre nášho Miška. Nie som zamestnancom školy a na zriadení triedy mám čisto osobný záujem, ale keby ste prišli ku mne do poradne, určite by som Vám túto školu s čistým svedomím doporučila ako najlepšiu voľbu pre vaše dieťa     s poruchou učenia, s hyperaktivitou, pre úzkostnejšie dieťa, či dieťa, ktoré prežilo šikanu a pod.

Podrobnejšie informácie o škole nájdete na stránke www.detieuropy.sk. Škola je síce súkromná, takže sa tam musí platiť, ale vzhľadom na naozaj vysoko kvalifikované odborné vedenie žiakov vôbec nie veľa. A nakoniec, ak uvažujeme múdro, táto investícia sa nám v kvalite života našich detí určite s veľkým ziskom vráti.

Pozývam Vás teda, pozrite si stránku a pridajte sa k nám.

Ak by ste na mňa mali nejaké otázky, neváhajte mi zavolať na t.č.             0904-567639      .

Prajem Vám všetkým veľa životného elánu do všedných dní  🙂

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. My máme doma dyslektika tiež a vyriešili sme to homeschoolingom. On bol totiž jeden zo štrnástich žiakov v malotriedke s kvalitnou pani učiteľkou, ale postupné zhoršovanie výsledkov nás donútilo prejsť k domácej škole.

  2. skola vyzera super…

    nikde som sa nedopatrala k vyske skolneho..

    celkom ma to zaujalo, ale dolezity je aj ten financny aspekt.. kolko je rocne skolne? (je to uz s pomockami alebo tie treba dokupit zvlast)?

Pridaj komentár