Všetci chceme pre naše deti dobrú školu.

Gabriela Hetešová 4

Deň zápisu. 

Očakávam stres, veď čo iné? 

Ale, nekonal sa. Môj predškolák si veselo šteboce s pani učiteľkou, na záver dostane nálepku a kopu ďalších darčekov. Úplná spokojnosť.  „Ale dokedy?“ Myslím si a v duchu si robím obavy. “Počkaj, až začne škola!”

Prvý deň školy. 

Očakávam stres. Veď čo iné? 

A zase nič… úplná výhra v lotérii – prváčkovia sú vysmiati, dostali tú najlepšiu pani učiteľku, majú krásnu triedu, hrdo si ukazujú farebné stužky a tešia sa na ďalší deň v škole. A potom na ten ďalší. A ďalší. A tešia sa stále. Už tri mesiace sme „školopovinná“ rodina a všetko je v poriadku. Moje dieťa sa do školy teší. Aj vy chcete mať také šťastie? Vidieť spokojné dieťa, ktoré sa teší z toho, že sa učí nové veci, nevadí mu, že musí skoro vstávať, lebo vie, že to, čo ho v škole čaká je určite super….

Vybrať školu nie je ľahké.

Ale nie je to nemožné. Dobré školy existujú. Možno budete musieť za nimi kúsok cestovať, ale možno ich máte rovno pod nosom. Stojí za to hľadať. Lebo kto hľadá, nájde. 🙂 Ja som našla.

Sme veriaca rodina, deti sa snažíme viesť cestou viery. Cirkevná škola je ďalšia dimenzia nazerania na svet okolo nás. Práve tu sa deti učia vnímať ľudí okolo seba aj z pohľadu kresťana, učia sa pomáhať si, deliť sa, chápať širšie spoločenstvo. Pod vedením učiteľov a kňazov, ktorí sú im príkladom. Vidieť živú vieru je nadovšetko dôležité. U nás v škole je vidieť. Kňaz nie je len niekto vážený, nedosiahnuteľný ďaleko v kostole, u nás vie hrať futbal, smiať sa, kresliť. Vedenie školy i učitelia chcú byť v kontakte s rodičmi, komunikujú s nami, riešia veci, zaujímajú sa i pýtajú. 

Nehanbím sa za to, že som kresťan, chcem byť vzorom. Chcem podporiť cirkevné školy, nech je vidieť, že viacerí máme záujem o výchovu našich detí nie v štýle konzumu, ale lásky a spolupatričnosti!

Za pár mesiacov začnú zápisy nových prváčikov. Možno sa to týka aj vás. Nehanbite sa pýtať sa na skúsenosti iných rodičov, najlepšie referencie sú spokojní žiaci a rodičia.

Ja spokojná som a i dnes by som sa rozhodla tak isto.  A stojí za to, naozaj.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (7 hlasov, priemerne: 4,60 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

 1. zaujimali by ma detailnejsie informacie prave o tejto konkretnej skole, len neviem kde sa da autorke clanku poslat sprava?

 2. Ja mam dieta v tejto skole uz 5 rokov. Posledne 2 roky ma skola novu pani riaditelku a robi vyborne zmeny, je to naozaj citelne ze sa skola hybe spravnym smerom.

  V prvom rocniku sme boli spokojni, mali sme vybornu pani ucitelku, o tom to cele v prvej triede je, myslim ze vsetky prvacke su milene, najma Reginkasmile

  V dalsich rocnikoch sme uz mali aj kadejake poziadavky na vedenie skoly, co so starym vedenim velmi nefungovali.

  Dnes je to super, stretavaju sa rodicia, navrhuju veci, riaditelka diskutuje s rodicmi, nie je to „za zabuchnutou branou skoly“ ako kedysi… Urcite pojdeme na zapis s druhym dietatom aj teraz.

  Ale mam priatelku, ktora cela rozcarovana zistila, ze deti boli zo skoly v kostole a tak svoje dieta prelozila do inej – statnej skoly. Pride mi to trochu zabavne, ak niekto dobrovolne prihlasi svoje dieta do cirkevnej skole, ze je prekvapeny, ak skola deti vedie ku vieresmile))) Ako keby som dala dieta do madarskej skoly a cudovala sa, ze ich ucia po madarsky.

 3. My mame tiez dcerku na cirkevnej skole a som maximalne spokojna. Aj druha dcerka uz bola na zapise a velmi sa tam tesi. Sice je to v meste a treba dochadzat, ale vobec nam to neprekaza…

  Ziakov je v triedach pomenej ako minule roky, ale to mi vyhovuje, lebo sa im moze pani ucitelka venovat aj individualnejsie. V ramci skoly maju tento rok celoskolsky projekt zamerany na spoznavanie sa medzi sebou, na komunikaciu s kamaratmi, predstavuju si v triedach svojich patronov, ktorych si vylosovali, mali nap. Den sukni a kravat – ucili sa slusnemu spravaniu v spolocnosti…v druzine zasa absolvuju rozne aktivity ako je korculovanie, navsteva muzei ci babkoveho divadla a kina. A samozrejme nechybaju duchovne obnovy ci sv. omsa na velke sviatky.

  Vedenie skoly ochotne komunikuje s rodicmi na vsetky temy, ktore su potrebne… a my rodicia sa snazime pomahat aj inak.

Pridaj komentár