Pripravte si na raňajky vitamínovú bombu

Slávka Habrmanová/food blogerka 0

Najmä v sychravom jesennom období určite myslíte na to, ako dostať do vašich detí čo najviac vitamínov. No ak im na raňajky prichystáte vždy len klasický rožok s maslom a šunkou, nie je to veru nič extra.

Radšej skúste menej tradičné raňajky, ktoré budú vašim ratolestiam jednoznačne chutiť. Veď toto jedlo je sladké, na tanieri vyzerá krásne a pestrofarebne, ba čo viac, vďaka čerstvému ovociu je aj plné vitamínov. A vy budete spokojné, že ste pripravili niečo naozaj zdravé pre vaše deti.   

 

Zdravý exotický ovocný šalát (pre 4 osoby)

Potrebujeme: 2 banány, ananás, 4 mandarínky, K-Classic biely jogurt, lyžica medu, šťava z polky citróna, 200 g vlašských orechov.

Postup: Všetky druhy ovocia si nakrájame na menšie kúsky. Pripravíme si zálievku na ovocie, a to tak, že zmiešame med s citrónovou šťavou a vmiešame do jogurtu. Pokiaľ zmes nie je dostatočne sladká, pridáme ešte med. Na suchej panvici opražíme nahrubo nasekané orechy. Treba však dávať dobrý pozor, aby neprihoreli. Ovocie zalejeme zálievkou a povrch posypeme opraženými orechmi.

Náš tip: Pokojne môžete použiť aj iné druhy ovocia, ktoré máte radi. Napríklad si môžete pripraviť takýto šalát z bobuľového ovocia alebo si môžete vybrať druhy v závislosti od sezóny.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...
Author image

Slávka Cigáňová (Habrmanová)

Kedysi som sa živila sáčkovými polievkami a rôznymi polotovarmi a myslela si, že varenie je strata času. No časom prišla zmena. Tak ma to dostalo, že som chcela vedieť uvariť všetko. Začala som skúšať recepty, domáce aj zo svetových kuchýň, no najviac ma bavilo tvoriť vlastné recepty. Objavila som, že varenie môže byť naozaj zábava a rada sa so svojimi skúsenosťami podelím aj s ostatnými.

články autora...

Pridaj komentár