1,5 ročné dieťa nechala mama 5 hodín osamote. Zachránili ho policajti

redakcia 19

Policajti v Hlohovci riešia matku, ktorá si na 5 hodín „odskočila“ od 1,5 ročnej dcérky.

Npor. Miroslav P. a stržm. Damián M. boli počas nočnej služby vyslaní na preverenie oznámenia do obce v okrese Hlohovec. Z prázdneho bytu tam mal totiž už hodinu znieť neutíchajúci detský plač.

Policajti po príchode na miesto oslovili najbližších susedov, ktorí im povedali, že v byte býva mladá mamička s 1 a pol ročnou dcérkou. Okrem plaču sa im však nikto z bytu neozýval.

V byte bolo počuť len plač

Hliadka zaklopala na dvere, no jediné, čo bolo z bytu počuť, bol detský plač. Keďže ani na opakované výzvy nikto nereagoval, vznikla dôvodná obava, že by sa dieťa mohlo nachádzať v ohrození života.

Preto sa policajti rozhodli, za prítomnosti susedov, byt otvoriť. Staršie dvere sa im podarilo bez poškodenia vytiahnuť z pántov a vojsť dnu.

Policajti si to namierili priamo do izby, v ktorej našli detskú postieľku a v nej malú, uplakanú slečnu. Ihneď ju zobrali na ruky, aby sa upokojila. To sa im veľmi rýchlo aj podarilo.

V náručí cudzej osoby – policajta – bolo dievča spokojné.

V byte neboli ani čisté plienky

Keďže bolo náročné nájsť v byte čisté plienky, susedia sa rozhodli pomôcť a poskytli vlastné zásoby. Dievčatko potom prebalili a prezliekli do čistého oblečenia.

Policajt na stálej službe medzitým kontaktoval pracovníčku sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Zatiaľ čo jeden člen hliadky zabezpečoval jej príchod, npor. Miro sa vyše hodiny staral o malú „sirôtku“.

Po príchode sociálnej pracovníčky, ktorá si situáciu preverila, dorazila na miesto aj privolaná RZP. Tí si dievčatko prevzali a previezli na pozorovanie do trnavskej nemocnice.

Polícia prípad naďalej rieši

Mladá matka sa domov vrátila po viac ako 5 hodinách. Policajti jej nezodpovedné správanie vyšetrujú v súvislosti s trestným činom opustenia dieťaťa.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár